Kamuoyunda adı Mektupçu Başkan’a çıkan ve adeta Sosyal Dilenci gibi kapı kapı gezerek bir şeyler talep etmesine rağmen Başkanlığı döneminde Boğaziçi’ne kayda değer bir katkı sağlamayan İbrahim Ercan, gündeme bomba gibi düşen iki güçlü ismin adaylıklarını açıklamasının ardından, “İbrahim Ercan’ı zor günler bekliyor.” Yorumlarıyla değerlendirilmeye başladı.

36164

İBRAHİM ERCAN’IN SONU GELDİ Mİ?

Boğaziçi halkı tarafından hiçbir çalışma yapmamakla eleştirilen Belediye Başkanı İbrahim Ercan’ı, tekrar aday adayı olması halinde ciddi manada zorlayacak Yeşilköy Mahalle Muhtarı Murat Altınışık ve Özel Çağsu Hastanesi’nde yürüttüğü yöneticiliğinin yanısıra STK’lar aracılığıyla giriştiği sosyal projeleriyle Boğaziçi halkı tarafından sevilen Erhan Alemdar, AK Parti İl Binasına resmi başvurularını yaparak aday adaylıklarını resmen açıkladı.

59de2de3-27eb-460a-94e0-5778dde273d9

ALTINIŞIK: “ÇOK GÜZEL BİR BOĞAZİÇİ İÇİN ADAY ADAYI OLDUM”

Boğaziçi Yeşilköy Mahallesi’nde muhtarlığının 2. Dönemini önümüzdeki seçimlerle birlikte tamamlayacak olan Murat Altınışık, Muhtarlık döneminde edindiği tecrübe ve gözlemlerine dayanarak “daha güzel bir Boğaziçi için Belediye Başkanlığına aday adaylığımı yapıyorum” açıklamasında bulunarak aday adaylığını resmi olarak duyurdu.

Özellikle Boğaziçi Bölgesi’nin sevilen simalarından olan Altınışık’ın adaylığı, 4 yıllık görev süresince hiçbir icraatı bulunmayan, bu yönüyle de pek şansı olmadığı değerlendirilen mevcut Başkan İbrahim Ercan’ın “koltuğunu ciddi anlamda sallayacak.” Yorumlarının yapılmasına yol açtı.

erhan alemdar

“ERCAN’A, GENÇ VE GÜÇLÜ BİR RAKİP OLACAK”

 

Ayrıca genç ve dinamik profiliyle, Boğaziçi halkının tamamı tarafından sevilen Özel Çağsu Hastanesi Yöneticisi, Genç İmam – Hatipliler Derneği Yöneticisi ve üyesi olan Erhan Alemdar, sandıkta Boğaziçi halkından ümidini kesen mevcut Başkan İbrahim Ercan için güçlü bir rakip olarak değerlendiriyor.

Alemdar, Boğaziçi halkının özellikle genç kesiminin sorunlarına yönelik geliştireceği projeleriyle Beldedeki genç nüfusun istihdam, sosyal faaliyet ve diğer konulardaki ihtiyaçlarını gidereceğini vaat ederek, emin adımlarla başkanlık yolunda ilerliyor.

Öncü Haber Merkezine aday adaylığına ilişkin açıklamalarda bulunan Alemdar, vaatlerini şu şekilde sıraladı:

1- Öncelikli hedefimiz borçsuz bir belediye. Maaşını ödemek için para takibi yapmayan bir belediye.

2-Ulaşım konusunda sorun çekmeyen modern otobüs duraklarıyla birlikte seyahat kolaylığı sağlayan yeni bir ulaşım modeli.

3- Beldemize tarımsal bir yüksekokulun beldemize kazandırılması ve tarımın modernleşmesini sağlamak.

4- Bölge halkı tarafından üretilen başta fındık olmak üzere birçok ürünün pazarını kurmak ve yönetmek ve soğuk hava deposu kurarak mahsulü korumak.

5- Yöremizde bulunan dağlarda trekking ve ATV safari alanı oluşturmak.

6- Belediyeye ait sosyal tesislerin kazandırılması.

7- Yöremizde bulunan derelerin kanalizasyondan arındırılarak daha temiz ve yaşanılabilir çevre oluşturmak.

8- Altyapı ve üst yapı çalışmalarıyla konforlu bir yaşam ulaşım alanı sunmak.

9- Sadece kendi organlarıyla değil halk ile de istişare edebilmek adına halk günleri oluşturmak.

10- Boğaziçi sporu aktif hale getirir canlandırmak.

SANDIK

Öte yandan aldığı eleştirilerle Boğaziçi Beldesini aşarak Düzce gündemini dahi “Mektupçu Başkan, lüks araç meraklısı başkan” olarak meşgul eden İbrahim Ercan’ın önümüzdeki günlerde çok zorlanacağının en belirgin sinyali olan bu 2 güçlü ismin aday adaylıklarının ardından yaşanacak gelişmeler merakla bekleniyor.

Haber – Ahmet Çelik