14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala Düzce Millet İttifakı 1. sıra milletvekili adayı Talih Özcan çalınmadık kapı bırakmıyor. Düzce’nin her yerini dolaşan Özcan son seçim gezileri kapsamında Abhaz Kültür Derneği’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Küçükahmetler, Duraklar ve Gölormanı köylerinde halkla bir araya geldi.

925b1831-3b63-4413-9c1d-3de1f2303163

İktidar olduklarında ekonominin düzeleceğini belirten Talih Özcan, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada özet olarak şu görüşlere yer verdi;

“Vatandaşlarımızı her gün göz göre göre daha da fakirleştiren mevcut akıl dışı ekonomik anlayışı ortadan kaldıracağız. Ve ilk günden başlayacak şekilde ekonomi yönetimini ehil ellere teslim edeceğiz.”

db8ae2c8-57aa-424b-bd09-a898f57204e9

DEMOKRASİ DEVLETTEN ÜRKMEYEN VATANDAŞ DEMEKTİR

“14 Mayıs sonrasında yerlilik çoğulcu, çok renkli hüviyetine yeniden kavuşacak. Millilik toplumun üzerinde bir tahakküm olmaktan çıkıp, tüm vatandaşların ortak ideali olarak kapsayıcı bir nitelik kazanacak. Yerliliği ve milliliği evrensel değerlerle, insan haklarıyla bütünleştiren bir demokrasiye geçeceğiz. Çünkü demokrasi sadece sandıkla, seçimle, siyasi partilerle sağlanamaz. Demokrasi devletten ürkmeyen, onu yanında hisseden bir vatandaş demek.

75b483e2-6be6-47d9-ab54-da647cb9f767

 Demokrasi kendisini ilgilendiren bütün kararlarda bilgilenme ve alınacak kararı etkileme hakkı olan, bu hakkı korkusuzca kullanan bir vatandaş demektir. Demokrasi, itiraz hakkını kimseye teslim etmeyen vatandaşlar demektir. Demokrasi her türlü ideolojik vesayet kurma girişimi karşısında boyun eğmeyen, sorgulayan ve eleştiren özgür bir vatandaş demektir. Türkiye’yi dünyada yukarı taşıyacak, saygın bir ülke haline getirecek ve küresel kararlarda söz sahibi yapacak olan işte budur.”

HABER- NALAN TAYYAR