1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla siyasilerden işçi bayramına ilişkin mesajlar gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu bir mesaj yayınladı. Şengüloğlu mesajında, işçinin ve emekçinin refahını sağlamayı öncelik olarak gördüklerini dile getirirken şu açıklamalara yer verdi:

"Ülkemizin kalkınmasına ve büyümesine emek ve alın teriyle katkı veren tüm işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. Bizler ki helal kazancı ve emeği kutsal sayan bir milletin ferdiyiz...

Büyük ve Bağımsız Türkiye hedefimize giden yolda; işçinin refahını sağlamayı öncelik saydık. Alın terinin hakkını almadığı bir ekonomik ve sosyal kalkınma mümkün değildir. 21 yıllık çabamız ve mücadelemizin başarısı da halkımızın bizlere gösterdiği itimat da; ülkemizi ayağa kaldıran, bağımsız ve güçlü kılan da emeği kutsal ve esas saymamızdan kaynaklıdır.”

“İşçilerimiz başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın yanındayız!”

“Bu duygularla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işçilerimiz başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa sürecimizde her zaman yanımızda yer alan işçi kardeşlerimin bu anlamlı günlerini kutluyor, çalışmalarında ve iş hayatlarında başarılar diliyorum.”