İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Ender Çakar Açık Hava Reklamcılığı ve Kent Mobilyaları ihalesi ve sonrasında yaşanan süreçle alakalı olarak: “Açık hava reklamcılığı ve kent mobilyaları ihalesi iptal edilerek belediyede kurulan bütçe içi işletme tarafından işletilme kararı alındı.

Yüklenici firmadan açık hava reklamcılığı işi alındığı günden bugüne kadar şehirde bulunan billboard ve raketlerde yer alan görsellerin basım işi ve asılması işi hangi firma ve kişiler tarafından yapılmaktadır?” ifadelerini kullandı.

“Bu işlerin yapılması için belediye ihale yapmış mıdır? Yaptıysa ihale ilanı duyurulmuş mudur? İhale yapıldıysa hangi firma ihaleyi almıştır?

ÖZCAN EKONOMİ ÜZERİNDEN İKTİDARI ELEŞTİRDİ ÖZCAN EKONOMİ ÜZERİNDEN İKTİDARI ELEŞTİRDİ

İhale yapılmadıysa belediye bu işleri kime ve hangi kanuna göre yaptırmaktadır? Bu işlerin ödemesi nasıl gerçekleşmektedir?

Bu işleri belediye iştiraki bir şirket yapıyorsa belediye ihale yapmadan bu firmaya bu işi nasıl vermiştir?” soruları ile Düzce kamuoyu adına konunun aydınlanmasını talep eden Çakar ihale iptalinden bugüne kadar geçen sürede bu bağlamda bir kamu zararının oluşup oluşmadığının aydınlatılmasını talep etti.