Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Düzce Belediyesi, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü öncülüğünde birçok vizyon projenin hayata geçirilmesini sağlarken, ilin değişimi, dönüşümü ve markalaşması noktasında da başta eğitim yatırımları olmak üzere vatandaş odaklı sosyal belediyecilik çalışmalarını sürdürüyor.

AÇILIŞ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ AÇILIŞ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

rölyef beton atma (4)

Bu doğrultuda, Düzce’ye yeni okulların yanı sıra Millet Kütüphanesi ile birlikte kazandırılan ve Uzunmustafa Mahallesi’ndeki eski Konak Gazinosu bölgesine inşa edilerek hizmete sunulan Sabiha Ulusoy Kütüphanesi, önemli bir eksiğin giderilmesini sağladı.

rölyef beton atma (1)

Başkan Dr. Faruk Özlü’nün Sabiha Ulusoy Kütüphanesi’nin temel atma töreninde ifade ettiği, Kafkas toplumlarını yansıtacak kalıcı bir eser hazırlığı çalışmaları da hız kazandı. 2,2 metre yüksekliğinde ve 8 metre boyunda olacak şekilde çalışılan, Kafkas toplumlarının acılarını, kültürlerini yansıtacak rölyefin konulacağı yerin betonu atıldı.

Rölyef, kısa süre içerisinde tamamlanarak Sabiha Ulusoy Kütüphanesi’nin yanında kendisi için hazırlana bölüme yerleştirilecek.