banner851

banner614

BAŞKAN ŞAHİN AÇIKLADI

banner619

Kaynaşlı'da yürütülen yaya öncelikli trafik çalışmaları hakkında konuşan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine önem veriyoruz, kasis ve işaretleme çalışmalarını kış öncesi tamamlayarak önlem almak istiyoruz." dedi.

banner846
Kaynaşlı 12.09.2019, 14:27 12.09.2019, 18:28
2110
banner844

Kaynaşlı Belediyesi'nce ilçede bulunan 7 mahallede, "Öncelik Yayanın" projesi kapsamında, hem sürücülerin hem de yayaların güvenliğinin sağlanması için çalışma yapılıyor.

Çalışma kapsamında araç sürücülerinin ilçe merkezinde hızlı seyretmelerinin önlenmesi ve olası kazaların önlenmesi için birçok noktada kasis yapılırken, yaya geçişlerine de "önce yaya" yazılarak düzenleme yapılıyor.

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, yaptığı açıklamada, ilçede göreve başladıktan sonra hem güvenli hem de estetik görünüme önem veren bir anlayışla çalıştıklarını söyledi.

İçişleri Bakanlığınca 2019 yılının "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edildiğini anımsatan Şahin, şöyle konuştu:

"Bu çalışma hem sürücülerin hem de yayaların olası kazalara maruz kalmasının önüne geçilmesi için önemli. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine önem veriyoruz, İçişleri Bakanlığımızın da bununla ilgili genelgesi var. Bu nedenle kasis ve işaretleme çalışmalarını kış öncesi tamamlayarak önlem almak istiyoruz." (AA)

Yorumlar (4)
Vatandaş 2 yıl önce
Başkan kasisçi başkan oldu bozuk yola kasis yapıyor
Halk 2 yıl önce
Başkanım harika çalışma yürütüyorsunuz ama kasislerde dengesizlik var ve bu araçların ön takımına zarar veriyor birinci viteste geçiyor olsak bile bazı kasısler on numara bazıları ise sıkıntı
Kanertesi 2 yıl önce
Önce suları temizleyin
Selim 2 yıl önce
Yahu ne kadar büyük başkanımız var helal olsun halk adaı başkana durmadan yılmadan gece gündüz çalışıyor kendini hırpalıyor ellerinden öpüyor hatta yalıyorum BAŞKANIM