banner851

banner614

BAŞKAN ŞAHİN KALICI ÇÖZÜM İÇİN DÜĞMEYE BASTI

banner619

Düzce’de etkili olan sağanak yağışın alt yapıdaki sıkıntılar nedeniyle hayatı felç ettiği Kaynaşlı’da son yağışla birlikte Çele Mahallesi yine sular altında kaldı. Kuvvetli yağış nedeniyle ev ve işyerlerini su bastı. Bu sıkıntılar üzerine Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, kalıcı çözüm için harekete geçti. Başkan Şahin’in talimatıyla mahallenin bir kez daha göle dönmemesi için yağmur suyu giderleri için çalışma başlatıldı.

banner846
Kaynaşlı 17.06.2021, 16:39 18.06.2021, 10:33
877
banner844

Kaynaşlı ilçesine bağlı Çele Mahallesi’nde, geçtiğimiz pazar gecesi etkili olan kuvvetli yağmur sonrası su kanallarının taşması birçok haneyi sular altında bırakmıştı.

Mahalle sakinleri, yaşanan su baskınlarının yaralarını henüz saramamışken, dün akşam saatlerinde yağan kuvvetli yağmur nedeniyle taşan yağmur suları, mahalleyi yine sular altında kaldı. Bazı ev ve iş yerleri ile ekili tarım arazilerini sular basarken, mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi.

“Bizim zararımızı kim karşılayacak?”

Mahallede 3 yağmur suyu giderinin olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, bir yağmur suyu giderinin yönünün değiştirilmesinin su baskınlarına neden olduğunu savundu. Çele Mahallesi sakinleri “Biz artık çözüm bekliyoruz. Evlerimiz, işyerlerimiz ve tarlalarımız hep sular altında kaldı. Bizim zararımızı kimler karşılayacak” diyerek duruma veryansın etti.

“Yakın zamanda kalıcı çözüm getireceğiz”

Bunun üzerine konu ile ilgili görüştüğümüz Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, sorunun kökten çözümü için harekete geçtiklerini söyledi.

Belediye ekiplerinin su baskınına kısa sürede müdahale için her iki yağışta da Çele Mahallesi’nde hızla çalışmalara başladığını kaydeden Başkan Şahin, “Biz halkımızın mağduriyet yaşamaması için bu mahallemize yakın zamanda kalıcı çözüm getireceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız başladı. Yağmur suyu giderleri artık sıkıntı oluşturmayacak. Çele Mahallesi sakinlerimiz rahat olsun.” dedi.

Yorumlar (6)
X 2 ay önce
Başkan yinemi survivor yada bayan basketbol,voleybolumu izliyor :)
Az mahallelerde dolaş başkan.Alt yapılara bak.
Vatandaş 2 ay önce
Sayın birol insanların etek boyuna bakmak yerine yamaç dibinde olan bir ilçeyi nasıl bir sel basar siz bununla ilgilenin bu zihniyetle devam ederseniz daha çok seller basar sizin ilçeye
CENGİZ 2 ay önce
OLSUN KARDEŞİM SU BASAN YERDE OĞLUNA MARKETİ AÇTI ÖĞLE İMARMI VERİLİR
Yamalı Pantalon 2 ay önce
"Elbiseye değil hizmete bak" diyenler burada mı? :)
Düzceli 2 ay önce
Hee buradayım halen de söylüyorum. Burası arabistan değil aslanım, burada din ve devlet işleri birbirinden ayrı, herkesin yaşam tarzı farklıdır. Maymun gibi kısa etek görünce ugabuga demeyi bırakın artık.
Düzceliiii 2 ay önce
Sayın Birol Şahin Sportif alanlarda milletin etek boyuna laf söyliceğinize hani oraları takip ediceğinize biraz da ilçeyle ilgilenseniz mi artık diyoruz..