banner851

banner614

ŞAHİN: “BİR DE BÖYLE DENEYELİM"

banner619

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’den, yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınına yönelik alınan tedbir ve kısıtlama kararlarıyla ilgili ‘Ramazan’da tüm yasakları kaldırıp bir deneme yapalım’ çıkışı geldi. Başkan Şahin gerekçe olarak ise “Yasaklar virüsü azaltmıyor” ifadelerini kullandı.

banner846
Kaynaşlı 08.04.2021, 15:00 09.04.2021, 17:15
2969
banner844

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede vaka ve vefat sayılarında yaşanan artışın ardından yeni tedbir ve kısıtlamalar gündeme gelmişti.

Kabine Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Nisan'da başlayacak Ramazan'la ilgili "Bu mübarek ay boyunca ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. 81 ilde ramazan ayı boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle hizmet verebilecek.” açıklaması yapmıştı.

Erdoğan dün ise ‘Ramazan ayı boyunca milletimizi dinlendirerek bayram sonrasına hazırlayacağız’ demiş ve bu sözler ‘Ramazan’da tam kapanma mı olacak?’ iddiasını gündeme getirilmesine ve gözlerin bugünkü Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısına çevrilmesine neden olmuştu.

"YASAKLAR VİRÜSÜ ENGELLEMİYOR"

Türkiye, tam kapanma iddialarını konuşurken her açıklaması olay olan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’den yeni bir çıkış geldi.

Başkan Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ramazan ayında tüm yasakların kaldırılarak bir deneme yapılması gerektiğini ifade etti.

 Şahin yasakların virüsü azaltmadığını savunarak “Mübarek RAMAZAN ayında tüm yasaklar kaldırılıp bir deneme yapılsın. Yasaklar VİRÜSÜ azaltmıyor!!! Panik, stres, korku VİRÜS üretmiş olmasın!?” cümlelerine yer verdi.  Başkan Şahin’in bu paylaşımına bazı vatandaşlar destek verirken, bazılarıysa tepki gösterdi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
adamın teki 2 hafta önce
bi karışmadığın o vardı, ona da karış.
Düzceli.. 2 hafta önce
Haklı, yasaklar, sosyal statü ve parti, kişi seçiyorsa ki, öyle.. O zaman hukuk nerede.. Kayak merkezleri ve turistik yerlerde virüs savar mı var ki..
ev hanimi 2 hafta önce
yasaklara zaten kimse uymadigi icin tablo bu hafta sonu millet dışarıda cirit atiyo iki hafta tam kapatma olsa heryer temizlenir
düzceli 2 hafta önce
GERİZEKALICA BİR ÖNERİ !!!
Hakan Yılmaz 2 hafta önce
Allah akıl fikir versin
duzcelı 2 hafta önce
hastalananların olenlerın sorumlusu senmı olacaksın
ENGİN VATANSEVER 2 hafta önce
tamamen hak veriyorum, başkan ağzına sağlık
21°
kapalı