AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 89’uncu yıl dönümünü yayımladığı mesajla kutladı.

Milletvekili Keşir mesajında, “Demokratik toplumlarda eşitlik ve katılım konusunda kadınlara verilen haklar büyük öneme sahiptir.

Tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi "Büyük Türkiye" hedefimizde de kadın emeğinin, karar alma mekanizmalarındaki yeri ve önemi yadsınamaz. Pek çok Avrupa ülkesinden önce Türk kadını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde seçme ve seçilme hakkını elde etmiştir. Ama ne yazık ki 2002 yılına kadar TBMM'de kadın oranı 1935'deki oranın üzerine çıkamamıştır.

“UZUN SÜREN PROJE ESNAFA ZARAR VERDİ “UZUN SÜREN PROJE ESNAFA ZARAR VERDİ

Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kadınların bireysel özgürlüklerinden, siyasi ve sosyal alandaki varlıklarına kadar her konuda gösterdikleri gayreti bir lütuf veya imtiyaz değil hak mücadelesi olarak gördük.” şiarı son 20 yılda politikalarımızın özünü oluşturmuştur. 

Bu güzel ülkede eğitimde tam fırsat eşitliğini yakalamış, seçilme hakkını da tam olarak kullanabilen kadınlar olarak, Türkiye Yüzyılı’nda da "Büyük Türkiye" hedefimiz için, bu güzel ülkenin her bir ferdi için hiç durmadan çalışacağız. Bu vesile ile 5 Aralık Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin 89. yıldönümünü yürekten kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.