Öncü TV, Öncü Radyo 100.2 ve Radyo Kent 95.3 ortak yayınıyla gerçekleşen programa konuk olan AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, seçim değerlendirmesinde bulundu. 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçimlerde Cumhur İttifakı’nın, Cumhurbaşkanlığı oylarından yaklaşık 10 bin oy daha az olması hakkında da konuşan Öztürk, “Vatandaşımız parti olmadığında Sayın Cumhurbaşkanımıza teveccüh gösteriyor” dedi.  

6f3cfa7a-dae4-496e-941d-95d4054342d5

“ÇOK BAŞARILIYIZ DİYECEĞİMİZ BİR TABLO YOK”

Seçim sonuçlarından gerekli dersleri çıkardıklarını belirten Öztürk, “Düzce’mizin takdiri. Halkımızın teveccühü bu yönde oldu. Çalışırken sahada gördüğümüzde 3-0 alacağımıza inanmıştık. Bu anlamda çalışmalarımızı yürüttük. Ama halkımız böyle bir şey takdir etti. Bundan da bizim kendi adımıza çıkaracağımız dersler olacaktır. Biz çok başarılıyız diyeceğimiz bir tablo yok. Biz de kendi adımıza buradan çalışmamız gereken dersleri de çıkardık. Bundan sonra ona göre bir çalışma yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

“AKRABA OLSAYDIK AYNI ANDA SİYASET YAPMAZDIK”

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile arasında akrabalık söylemlerine cevap veren Öztürk, “Ayşe Hanım’ın akrabası olmak kötü bir şey değil ama biz akraba değiliz. Ayşe Hanım’la tanışıklığımız vekil olmasıyla başlıyor. Şunu iddialı bir şekilde söyleyebilirim; aslında Ayşe Hanım herhangi bir bürokratın çalışmak istemediği tarzda bir siyasetçidir. Açayım; ben şimdiye kadar birebir vatandaşın işini özellikle benim çalıştığım kurumlarla alakalı takip eden ikinci bir siyasetçi görmedim Ayşe Hanım’a kadar. O birebir isim isim takip eder. Danışmanlarının da etkisi büyük. Ayşe Hanım’la akraba olsaydık herhalde ikimiz aynı anda siyaset yapmazdık” şeklinde konuştu.

ayse-kesir-kimdir-ayse-kesir-kac-yasinda-ve-14781881_7527_amp

“AYŞE HANIM DÜZCE’NİN ANKARA’DAKİ GÜCÜ”

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in Düzce’nin Ankara’daki gücü olduğunu ifade eden Öztürk, “Ayşe Hanım konusunda Düzce kamuoyunda bir haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Şöyle; Ayşe Hanım’ın Düzce’yle böyle bağları varken ithal vekil yakıştırılması yapılırken, şu anda mevcut muhalefet milletvekiline bunun onda birinin söylenmemesini ben 6284 Kadına Yönelik Şiddetin Düzce’de uygulayıcılığını yapmış birisi olarak, kadına yönelik şiddet olarak görüyorum. Ayşe Hanım’ın Düzce’nin eğer doğru yönlendirilebilirse Ankara’daki gücü olduğuna inanıyorum. Şöyle; ben en son biliyorsunuz şu anda Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı ve yaşadığımız büyük felaketten dolayı Cumhurbaşkanlığı başlamamış yatırımları kabul etmiyor. Benim son yaptığım icraat Aile Müdürlüğünün Düzce’deki hizmet binası için 60 milyon ödenek oldu. 4 ilçenin bir arada kullanacağı bir yüzme havuzu projesi başladı. Son 8 yılda Düzce’ye 17 milyar kamu yatırımı gelmiş. 2500 projeye. Bunun alınabilmesi için Ankara’da bir gücümüz olması lazım. Ben şimdi yeni bir Milletvekili olarak 1 yılda 2-3 yılda bunları alırım desem belki alabiliriz bilmiyoruz süreç nasıl olacak ama hani biraz hayal gibi olur. Ama Ankara’da direkt işte Cumhurbaşkanı’nı ilçeden arayıp konuşturacak güçte Düzce’nin bir gücünün olmasını ben doğru kullanıldığında Düzce’nin avantajı olarak görüyorum” dedi.

“TALİH BEY DÜZCELİ OLDUĞUNU, BENİM AKÇAKOCALI OLDUĞUMU ANLATTIĞIM KADAR ANLATMAK ZORUNDA KALMADI”

Düzce kamuoyunda Ayşe Keşir’e karşı oluşan tepki hakkında fikirlerini belirten Öztürk, “Yaptığı işlerin reklamını yapmadığı için tepkiler böyle. Düzce adına ondan faydalanmış bir bürokrat olarak ve faydası olduğu projeleri bilen biri olarak, Ayşe Hanım bu ülkede Kadın Kolları Genel Başkanı. Ülkedeki seçmenlerin yarısına hizmet eden, 550 binden fazla sadece kendisine bağlı teşkilatta mensubu olan birinden bahsediyoruz. Son bir yılda 62 il gezmiş. Buna rağmen Düzce’yi de ihmal etmemiş. Burada bir haksızlık var gibi geliyor. Talih Bey Düzceli olduğunu, benim Akçakocalı olduğumu anlattığım kadar anlatmak zorunda kalmadı. Düzce halkından gelen eleştiriler samimiyse karşı tarafa da olması lazım. 2 tane sıkıntı olabilir bana göre. Bu tepkinin sebebi akçeli işlere girmemesi olabilir. İkincisi bir şeyler yapmak isteyip de Ayşe Hanım’ı kendisine engel görenler de olabilir, diye düşünüyorum. Yerel seçimin sonucuna göre Ayşe Hanım’a yöneltilen eleştiriler taca çıktı” cümlelerini kurdu.  

“CUMHURBAŞKANIMIZ PARTİLERDEN DAHA GÜVENİLİR GÖRÜLÜYOR”

14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen seçimlerde Cumhur İttifakı’nın aldığı oy oranın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranında 10 bin oy civarı düşük olması hakkında değerlendirmelerde bulunan Öztürk, Doğrudan bir adres göstermek doğru olmaz. Türkiye genelinde zaten Cumhurbaşkanı’mızın oyu hep partinin üzerinde oldu. Eskiden de bir güvenilir isimler veya güvenilir kurumlar listesi yayınlanıyordu ya. Yani Sayın Cumhurbaşkanımız demek ki partimizden de diğer ittifak partilerinden de daha güvenilir görünüyor ki vatandaşımız parti olmadığında da Sayın Cumhurbaşkanımıza teveccüh gösteriyor. Sevgi sempatisi çok daha farklı” ifadelerini kullandı.  HABER- ECE MUTLU