İşte Talih Özcan başlığıyla yapılan yorum yazısı;

Talih Özcan 

“Yunus ara ara sana dokunacağım ama bu yazımızın konusu, elinden kaçan "Talih" kuşunun üzerine konduğu Talih Özcan Bey olacak…

Sana gelince Düzce’den ve arkadaşlarından intikam alıyor gibi davranıyorsun.

Hatırlıyor musun Yunus? Senin sıralamaya girme ihtimalin bile yoktu "Hayrettin Amca”ya giden bir çantanın hatırına listeye girdiğini unutma... O zaman da kalleşçe bir tavır içindeydin. Sen değil miydin 1. sıraya çalışmadığınızın itirafını yaptığınız yerel TV kayıtlarının Google'dan sildirilmesini sağlayan? 

Hanımefendiye gelirsek, centilmence işini yapıyor ama nafile... Bir tane Sakarya vekili seçtirmek için kendini paralıyor. 

Oysa bu seçimden hepiniz pişman olacak, Düzce insanının yüzüne bakamayacaksınız. 

Hülasa, Talih kuşu bir adama nasıl konar şahit olduk. 

Para harca, zaman harca, düşmanlıklar edin, dostluklar edin, cenazeler ve düğünler gez, rakiplerle kavga et… 

Eeee! Ankara’dan bir emir ve bir abi gelsin; sokaklarını, insanını, ölüsünü dirisini tanımadığı bir şehirde senin bedel ödediğin, sermayesini verdiğin emeğin sahibi olsun!

Bu kadar! Vallahi ticarette olsa kavga çıkar. 

Bu kadar biat kültürü size nereden sirayet etti? Siz değil miydiniz, bu dayatmaları çarşaf çarşaf ifşa edip karşı duran!?

Bakın arkadaşlar; Semih Cemşit, Yunus ve diğer başkanlar! Bu adamı Ankara’dan gelirken Kervan’da bıraksanız, vallahi birine sormadan hastaneyi bulamaz. 

Düzce’de kaç mahalle var bilmez, iki sokağın adını henüz ezberleyememiştir. Ama Yunus’un hayran bakışları ve Semih Cemşit’in basiretsiz ve dayatmalara karşı acizliği sebebiyle, bu abimiz bilmediği şehri temsil etmeye hazırlanıyor.

Temsil eder mi? İnanın kazandığı gün kaybedeceksiniz! Ne Düzceliler onu Ankara'da ne de o sizi Düzce'de görmeyecek.


Mesela hiç duydunuz mu; Sayın Özcan ne evvelinde, ne de son bir senedir, bir Abaza köyüne, Düzce’de eşraf cenazesine, düğününe gelmiş mi? Ama bir senedir köy köy gezip, vekil adaylığı için ahaliyi haberdar etmeyi ihmal etmemiş. 

Bırakın bu çıkarcı ve şahsi menfaatleri için dayatma yapan kişiyi!

CHP bu arkadaşı buraya seçim kazansın diye yollamadı. Bu seçim de Yunus’un davasını peşkeş çekmesiyle kazanma şansı artan bu şehre! Sakaryalı bir adayı hem de 2019 adaylarından dayattılar. Bu Düzce’yi ve Düzceliyi önemsemediler. 

Haydi Düzce’yi, Düzceliyi bir yana koyduk! 

Haydi kandırılmamızı sineye çektik! Sayın Semih Cemşit, Faruk Darıyerli bu il için çalışmış, partisi için emek vermiş ihtimal size ödediği aidatlarla rutini döndürüyordunuz. 

El insaf! İçin rahat mı ve hak etti mi bu kaypaklığı Faruk Darıyerli?

Sayın Özcan! 

Evvela, SOL kimliğinden kaynaklı iyi bir Ülkücü düşmanı olduğun ve 80’li yıllardan bu yana gelen Milliyetçileri aşağılama ve düşmanca tavır sergilediğin doğru mu?  

Taaa 1300 km uzakta yaşanan bir devletin iç işleri sebebiyle Gürcü kökenli insanlara düşmanlık duyduğun doğru mu?

Türkiye'de Milliyetçiliğe karşı tavır alıp konum belirlerken, Abhazya ya gidip Milliyetçilik yaparken hiç utandın mı?

Abhazya topraklarında bazı ticari münazaralar yüzünden artık o bölgelere korkudan gidemez olduğun doğru mu?

Her şeyden öte, Sakarya seçimlerde iki sefer sokak sokak gezip onlara vaat ettiğin şeyleri Düzce'de sıkılmadan noktasına değişiklik yapmadan vaat etmeye utanmıyor musun? 

Yunus’a selam direnişe devam!”