Milletvekili Adayı Talih Özcan seçim çalışmaları sırasında 2’inci kez gittiği Ağa mahallesinde partisinin ‘kimlik politikası’ üzerine görüşlerini açıkladı.  Özcan yaptığı açıklamada; “Kimlik üzerinden siyaset doğru değildir” ifadelerini kullandı.

bb94bb63-c9ac-498e-8fb8-75ea85e42d9a

Talih Özcan kimlik politikası üzerine yaptığı konuşmasında özetle şu görüşlere yer verdi:

 “Hep beraber barış ve huzur içinde yaşayacağız. Bu ülkede hiç kimse bu barış ve huzur birliğinin dışında kalmayacak; bir kişi bile kendini dışlanmış hissederse ‘millet’ idealimizi eksik bırakmış oluruz ki ülkenin esas beka sorunu budur.”

d3f43761-f5ac-469c-9b2e-59c0a467c9b4

“Türkiye’nin bu kutuplaşmayı aşması lazım”

“Tarihimizde olmadığımız kadar kamplaştık ve kutuplaştık. Bu doğru değil. Ben herkesin inancına saygı gösteririm. Allah ile kulun arasına benim girmeye hakkım yoktur. Kimin inançlı, kimin inançsız olduğunu bir tek yüce yaratan bilir. Hiç kimsenin kimliğine benim itiraz hakkım yoktur. Çünkü hiçbirimiz anne babamızı seçme özgürlüğüne sahip değiliz. Ama annemizle, babamızla, atalarımızla gurur duyarız. Dolayısıyla kimlik üzerinden siyaseti doğru bulmuyorum. Yaşam tarzına saygı göstermek zorundayız. Herkesin yaşam tarzı kendisine aittir. Birlikte olmak zorundayız ve Türkiye'nin bu kutuplaşmayı aşması lazım. Çok büyük sorunlarımız var. Bunlara odaklanmamız lazım.”

HABER- NALAN TAYYAR