İl Genel Meclisi Eski Başkanı Çiğdem Günal’ın AK Parti’den aday adayı olmak için görevinden istifa etmesi üzerine, İl Genel Meclis üyeleri tarafından yapılan seçim sonucunda Fazlı Koç getirilmişti.

Günal’ın ardından İGM Başkanlık koltuğuna oturan Koç, sürece dair Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulundu.

AHMEET ABİİİ

“Kalıcı çözümler bırakmak istiyoruz”

Uzun yıllardır, siyasetin birçok kademesinde görevler aldığını dile getiren Koç, “Önümüzdeki yerel seçimlere kadar 9 aylık bir çalışma sürecimiz var, bunu çok iyi değerlendirerek, vatandaşlarımızın sorunlarına kalıcı çözümler bırakmak istiyoruz.” İfadelerinde bulundu.

“Düzce bir turizm şehridir”

Düzce’nin bir turizm şehri olduğunu kaydeden Koç: “Düzce turizm açısından zengin bir şehir. Yedigöller olsun, Güzeldere, Samandere olsun zengin bir turizm kentiyiz. Bu turizm yerlerimizi şehrimize kazandırmak için, altyapısından üst yapısına, lojistiğinden enerjisine bütün yönleriyle hayata geçirilmesi için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu anda bu çalışmaları büyük ölçüde tamamladık, bundan sonraki süreçte de, şehir dışından gelen misafirlerin konaklayabilecekleri alanların tamamlanması için çalışacağız.” Dedi.

“Vekillerimizle uyum içerisindeyiz”
Seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Fazlı Koç; “Göreve geleli iki ay oldu. Malum olarak seçim süreçlerinin içerisinde göreve geldiğimiz için, hep sahadaydık ve göreve daha yeni yeni adapte olmaya başladık.
 İl Genel Meclisi üyeliğimiz dört yılı geçti, beşinci yılın içeresindeyiz. Dört yıl boyunca güzel bir çalışma yaptık. Son yıllarda da iki tane seçim atmosferi geçiriyoruz ve bir tanesini alnımızın akıyla atlattık. Hem Cumhurbaşkanımıza hem de seçilen milletvekillerimize hayırlı muvaffakiyetler ve hizmetler diliyorum.
Bir seçim süreci atlattık, bir önceki dönem Meclis Başkanımız, Çiğdem Başkanımıza teşekkür ediyorum. Her alanda ve sahada vardı. 21 Meclis üyemizin tamamının oyunu alarak, göreve seçilmekten mutluluk duyuyorum. Biz onları mahcup etmemek için gece gündüz çalışarak göreve başladık. İnşallah bundan sonraki süreçte, yerel seçimlere kısa bir süre kaldı, bu sureci de en güzel şekilde AK Parti Grubumuzdan, teşkilatlara kadar, hep birlikte uyum içeresinde çalışarak iyi bir şekilde sezonu atlatacağımızı düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

Haber – Ahmet Çelik

Editör: Zeki Aşıkoğlu