Düzce’de 31 Mart yerel seçimlerinin kuvvetli ismi MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, inşaat mühendisi olarak Düzce'de kendisinin inşa ettiği kamu binalarının açılış törenine davet edilmemesi nedeniyle, ittifak ortağı AK Parti'nin Düzce'deki etkin isimlerine veryansın etti. “Ankara’da ittifakız, ama Düzce merkezde bir türlü ittifak olamadık.” diyen Eser, bazı AK Partililer'in kendilerini açılışta görmek istemediğini söyleyerek, “Aziziye mahallesinde Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Komuta binası inşaatlarını, ben yaptım. Açılışta yoktuk, bizi davet etmediler. Nedenini sordum; öyle lüzum görmüşler. Kasti olarak davet edilmedik.” dedi. Eser ayrıca, yerel seçimleri kazanması durumunda hayata geçireceği önemli projelerinin olduğunu vurguladı.

Eserf4543

SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ

Önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerinin nabzı Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü’de atmaya devam ediyor. Deneyimli gazeteci, Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu “Güne Merhaba” programına, Düzce’de yerel seçimlerin iddialı ismi MHP Adayı İnşaat Mühendisi Yılmaz Eser'in dikkat çeken açıklamaları damga vurdu. Kendisinin inşa ettiği kamu binalarının açılış törenlerine AK Partili yöneticiler tarafından davet edilmediğini kaydeden Eser, bu durumun kendisi açısından üzücü olduğunu söyledi. Açılış törenine bir siyasetçi olarak değil, bir mühendis olarak katılmak istediğini belirten Eser ayrıca, Belediye Başkanlığı görevine gelmesi durumunda öncelikli olarak mali disiplini sağlayacağını aktardı.

“Raylı sistem projesi hem Düzce’nin trafiğini rahatlatacak, hem de otopark sorununu ortadan kaldıracak”

Yilmaz Eser Ray

Belediye Başkanı seçilmesi durumunda Düzce’de hayata geçireceği Raylı Sistem Projesi'nin, Düzce’nin en büyük kronik sorunlarından olan trafik ve otopark problemini ortadan kaldıracağını kaydeden Eser, “Raylı sistem, 2017'de 1 milyon 200 bin TL’ye imal edildi, diğer kısımlarını saymayın KDV ile 1.5 milyon. Şu anki değeri 20 milyon, bunu 6 ay sonra çöpe attılar. Yazık günah değil mi? Bu para kimden çıkıyor? O zaman belediyeye iş yapıyordum, proje içindeki arkadaşlara ‘raylı sistemin yeri burası değil, Asar Suyu istikametinden Soğancı, Adliye, Küçük Su, Belediye, Valilik, hastane, oradan da ikinci bir kısım olarak üniversiteye hat yapalım. Bu proje trafiği rahatlatacaktır. Şehrin batı ve doğu bölgesine kapalı otopark yapıldığında ise vatandaş arabalarını bırakır, trenle gider. Hava kirliliğini de azaltmış oluruz’ dedim.  Projenin yapılması için bir engel yoktu, çünkü durakların olduğu her yer kamusal alan, ve bu proje dahilinde trafik çok rahatlayacak. Geleceğimizin en sıkıntılı konusu otopark olacak” diye konuştu.

“Ben koltuk sevdalısı değilim”

S A D A D A F S D123353

“Ben koltuk sevdalısı değilim” diyerek Belediye Başkanı seçilmesi durumunda halk ile iç içe olacağının altını çizen Eser, vatandaşların kendisine rahatlıkla ulaşabileceklerini anlattı. Göreve gelmesi durumunda ilk önceliğinin belediyede mali disiplini sağlamak olduğunu vurgulayan Eser, “Her vatandaşın ulaşabileceği bir başkan olacağım. İnsanlar ile iç içe olan biriyim. Çalışanın, emekçinin alın terini bilen biriyim. Belediyeyi bir buçuk yıl içerisinde mali disipline sokmam gerekiyor.  Ben yapılan projeleri durduracak biri değilim, yapılmış projeleri de yıkmaya karşıyım. Yapılan binayı restore edip, en uygun hale getireceğiz. Belediyenin kasasını güçlendirip, mali disiplini sağlayacağım. Saat kulesinin Düzce’ye ne faydası var, kim kafasını kaldırıp saate bakıyor? Vatandaşa fayda sağlamıyor ve mali yönden bu eserler zarar veriyor.  Vatandaş sana, ‘saat kulesi mi yap?’ dedi.  Neden yaptın? Vatandaşın karnı aç, sen heykel dikiyorsun. Ara mahallelerde vatandaş ‘kanalizasyon alt yapısı yok’ diyor. Basit işler zorlaştırılıyor, az ve öz yapacaksın ki, fayda sağlasın çok görünsün. Gelir ve gider kısmını dengeleyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Basit projeleri hayata geçirememek devletin acizliği değil, Düzce’deki siyasilerin acizliği”

Düzce’de sıkıntılı konuların AK Parti Genel Merkezine iletilmediğini dile getiren Eser, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Hal kavşağı, Olimpiyat, Öztürkler, kervanın iç kısmı buralarda üst geçit yapacağım. Çok mu zor oraya üst geçit yapmak? Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, oraya üst geçit yapamayacak kadar aciz mi? Hayır değil, bu acizlik o günkü siyasetçilerden geliyor. Her ile yapılırken, Düzce’ye neden yapılmasın. Cumhurbaşkanımızı çok severim, vatandaşın faydasına olan projelere çok önem verir. Böyle şeyleri bilse bunları görevden alır. Çünkü sıkıntılı noktalar, oraya iletilmiyor. Karayolları ile çalışıp, üst geçitleri yapacağız. Bunları yaparken, can alan nokta ise şehir merkezine girilecek olan ara yolları dizayn etmek, ben bunları da yapacağım. Üst geçitleri herkes yapar, önemli olan trafiği kolaylaştırmak.”

“Ankara’da ittifakız ama, Düzce’de bir türlü ittifak olamadık”

Kendi yaptığı kamu binalarının açılışlarına davet edilmediği gerekçesi ile AK Parti Düzce yönetimini eleştiren Eser, son olarak şunları söyledi:

” Geçenlerde benim yaptığım bir projenin açılışını yapıp beni davet etmediler. Konuşmaya gelindiğinde Ankara’da ittifakız, ama Düzce merkezde bir türlü ittifak olamadık. Bu çok üzücü bir olay. Aziziye mahallesinde Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Komuta binası inşaatını, ben yaptım. Açılışta yoktuk, bizi davet etmediler. Nedenini sordum; öyle lüzum görmüşler. Kasti olarak davet edilmedik. AK Parti bizi istemedi. Ben orda Belediye başkanı adayı olarak değil, ben orada mühendis ve müteahhit olarak bulunmak istedim. Sonuçta benim yapmış olduğum bir bina, o binadan statik olarak ömür boyu sorumluyum. Tesisat içinde, resmi bir şekilde 10 yıl sorumluluğum var. Yani çok üzücü bir olay beni  bu açılışlara davet etmemek. Resmi kurumlarda yapılan bir projede müteahhit çağrılır, bu gelenektir. Konuralp’e düğün salonu yapacağız, Halk Parkı yapacağız. Düğün salonun altına da hamam yapacağız. Kışın da düğün salonunun ısınma sorunu çözülmüş olur.”

HABER: Savaş ARI