Caboğlu, MHP 27’inci dönem Milletvekili ve MHP 28’inci dönem milletvekili adayı olan Ümit Yılmaz’ın aday adaylığı döneminde ‘aday olmayacağım’ söyleminin MHP teşkilatını olumsuz yönde etkilediğini söyleyerek, “Sayın Vekilimiz eğer bu iddiayla ortaya çıkmamış olsaydı bugün daha farklı bir yerde olurduk. Ben Sayın Ümit Yılmaz’ın Bakanlık yapabilecek kapasitede bir insan olduğunu da biliyorum ama bu söylem Düzce’de teşkilatı sıkıntıya sokmuştur” ifadelerini kullandı.

dfdfdsfdsfdfs

 “TEŞKİLATA ÇOK CİDDİ SIKINTILAR VERDİ”

Düzce Eski Milletvekili Ümit Yılmaz’ın adaylık süreci ile ilgili konuşan Caboğlu, “Cumhur İttifakı içerisinde bir ittifak olmayacağını biz öngörmüştük. Hem Millet İttifakı’ndan hem de diğer siyasi partilerden oy çekebilecek aday arayışına girdik. Biz çalışmalarımızı yaparken mevcut bir milletvekilimizin olduğunu unutmadık. Sayın Milletvekilimiz de bizim konuşmamıza rağmen, bizzat benim ricam olmasına rağmen ‘aday olmayacağım’ şekliyle kamuoyuna bu şekilde duyurulması teşkilata çok ciddi sıkıntılar verdi. Siyasette bunlar yanlıştır. Bu şekilde ortaya çıkmamakta fayda vardır. Genel başkanımız ‘aday olacaksın’ şekliyle sayın vekilimizle muhatap olunca onunda yapabileceği bir şey yok. Seçim sonucunu sadece buna bağlamakta doğru olmaz” değerlendirmesinde bulundu.  

Ekran Alıntısı-29

 “GÖREVİ DEVRETME ZAMANI GELDİ KANAATİNDEYİM”

Kongre sürecine kadar görevine devam edeceğini belirten Caboğlu tekrar MHP Düzce İl Başkanlığı görevine aday olmayı düşünmediğini söyleyerek,  “Ben 6 yıldan beri il başkanı görevindeyim. Bu göreve layık olan çok kıymetli, değerli arkadaşlarımız var. Artık geriden gelenlere görevi devretme zamanı geldi kanaatindeyim. Kongre sürecinde aday olmayı düşünmüyorum. Benden daha iyi hizmet edeceğini düşündüğüm arkadaşlara bu bayrağı nasip olursa devredeceğiz.

“ADAY DEĞİLİM’ SÖYLEMİ DOĞRU OLMADI”

Benim yapmış olduğum görev teşkilat çalışmasıdır. Milletvekilliği noktasında gerçekten 5 yıl boyunca Düzce’ye hizmet vermiş bir kişinin bu şekilde konuşmaması gerektiğiyle alakalı, ‘aday değilim’ söylemi doğru olmadı. Ümit Yılmaz, ‘ben milletvekili adayıyım. Ben Önümüzdeki 5 yılda Düzce’ye hizmet etmek istiyorum’ demiş olsaydı hiçbir şekilde adaylık noktasında bir arayış içinde olmazdım. Teşkilat bünyesinden de birbirinden çok kıymetli adaylarımız vardı. Sayın vekilimiz eğer bu iddiayla ortaya çıkmış olsaydı bugün daha farklı bir yerde olurduk. Ben Sayın Ümit Yılmazın bakanlık yapabilecek kapasitede bir insan olduğunu da biliyorum ama bu söyle Düzce’de teşkilatı sıkıntıya sokmuştu” şeklinde konuştu.  HABER- ECE MUTLU