"Şelaleler ve göller şehri" olarak bilinen Düzce, ilkbaharda doğa tutkunlarının uğrak noktası oluyor. Şelaleleri, gölleri ve yaylalarıyla her yıl binlerce doğaseveri ağırlayan Düzce'de kamp sezonu da başladı.

Temiz hava ile baş başa kalmak isteyen vatandaşlar, yaylalara gelerek doğanın tadını çıkarıyor. Görsel güzelliği ile mest eden Gölyaka Kültür Park da vatandaşların uğrak yerleri arasında yer alıyor. Havaların ısınmasını fırsat bilen doğaseverler, 790 bin metrekarelik parkta kamp yapmanın keyfini sürüyor.

Arkadaşları ile birlikte Gölyaka Kültür Park'ta kamp yapan Zeynep Yalçın, "Öğrenciler olarak kampa geldik. Gölyaka Kültür Park’ta 46 kişi kamp yaptık. Kamp alanı çitlerle çevrili olduğu için akşamları herhangi bir sorun yaşamadık. Burası doğal güzelliğe sahip muhteşem bir yer. Akşam yıldızları ağaçların altından izleyebiliyoruz. Sabah ise kuş sesleri ile uyanabilirsiniz. Bulunduğumuz bölgede Efteni Gölü var. Burayı da ziyaret edebilirsiniz. Gölyaka Kültür Park içerisinde paraşüt, golf, off-road gibi çeşitli etkinliklerde yapılabiliyor" şeklinde konuştu. (İHA)