14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekilliği seçimlerine bir haftadan az bir süre kala, sokaktaki heyecan da arttı. Düzce’nin sevilen iş insanlarından olan Hakan Kuşçuoğlu’nun AK Parti’den 3. Sıra Milletvekili Adayı gösterilmesi bu heyecanı katlarken, katıldığı seçim çalışmalarında büyük teveccüh görmesi, vatandaşların Kuşçuoğlu’na olan sevgisini gözler önüne seriyor.

Peki Düzce cadde ve sokaklarında Hakan Kuşçuoğlu’nun AK Parti’den 3. Sıra Milletvekili adayı olmasını vatandaşlar nasıl değerlendiriyor? Öncü Haber merkezi ekibi, bu sorunun cevabını alabilmek için sahaya inerek vatandaşlara mikrofon uzattı. Öncü Haber mikrofonuna konuşan vatandaşların hepsi, ortak bir noktada buluşarak, Kuşçuoğlu’nun dürüst bir esnaf ve iyi bir siyasetçi olduğunu söylediler.

İşte Düzce halkının Hakan Kuşçuoğlu ile ilgili düşünceleri…

“İYİ BİR İNSAN, DÜRÜST VE BUGÜNE KADAR HİÇBİR KİBRİNİ GÖRMEDİK”

Ercan Mitaç: Hakan Kuşçuoğlu yıllardır bu caddenin esnafı. İyi bir insan olduğunu biliyoruz. Dürüsttür, bugüne kadar hiç kibrini görmedik. Kendisine başarılar diliyoruz. Seçilirse Allah yolunu açık etsin. Biz PKK’yı desteklemektense, başka kim olursa olsun destekleriz. İnsan evladının katiliyle aynı masaya oturmaz. Meclise gittikleri zaman mecliste oturmasınlar, cadde de olsunlar. Esnafın, vatandaşın dertlerini dinlesinler. Düzce’nin eksiklerini mecliste gündeme getirsinler. Yapacağını da sanıyorum, inşallah yapar. Ankara’ya gittiklerinde Ankara’da kalmasınlar, Düzce’nin eksiklerini gündeme getirsinler.

1-48

“MİLLETVEKİLLERİNDEN HİZMET BEKLİYORUZ”

İsmini vermek istemeyen vatandaş: Düzce’mizin milletvekillerine bunu söylemek istiyorum; Düzce’mizle ilgilensinler çünkü sokaklar, kaldırımlar bununla belediye başkanı mı ilgileniyor, milletvekilleri mi ilgileniyor bilmiyorum ama sokaklarımızla ilgilensinler. Bazı sokakların kaldırımı çok kötü. Mesela Çay mahallesi yolunun 22 senedir kaldırımı ve yolu hep aynı, hiç değişmedi. Hizmet bekliyoruz. Boş işlerle değil de Düzce’mizi ilgilendiren güzellikler yapmalarını istiyoruz. Ben de AK Partiliyim bu arada. Güzel şeyler olmasını bekliyoruz.

2sajs

“DÜZCE’NİN ORİJİNAL, YERLİ VE MİLLİ ÇOCUĞU”

Hüsnü İnan: Yakinen çok iyi tanırım. Beraber görev yaptığımız arkadaşımız. Hakan için düşünecek bir şey yok. Düzce’nin orijinal, yerli, milli, kendi çocuğumuz. Aday olması bizi çok gururlandırdı, sevindirdi. İnşallah onunla birlikte 3’te 3 Düzce’yi yapacağız. Hakan Düzce’nin yetiştirdiği hem iş adamı hem esnafı. Her zaman Düzce’nin sokaklarında göreceğimiz birisidir. Onun vekil olması bizi gururlandırır. Çalışmalarına aralıksız devam etmesini, onu muhakkak Ankara’da Düzce’yi temsil etmesini, Düzce’yi yalnız bırakmamasını, her gruptan insanları sarmasını tavsiye ederiz.

3-36

“KENDİSİNE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Ahmet Arı: Düzgün adamdır. Kendisine başarılar dilerim. Seviyorum kendisini, AK Parti’yi seviyorum. Benim babam yaşasaydı şimdi 120 yaşında olacaktı. Babam ‘geldi İsmet, kesildi kısmet’ derdi. Ta o zaman babamın şeyi öyleydi. Biz demokrattan gelmeyiz.

4-25

“AK PARTİLİ OLSUN, NE OLURSA OLSUN OYUMUZ ONUNDUR”

Mazlum Yalçın: Biz AK Parti’ye vereceğiz. Kim ne olursa olsun hep AK Parti. AK Parti çalışıyor, dünya lideri Erdoğan. Ona söyleyecek bir şey kalmadı da. Yapacağı ne kaldı? Ne yapmadı adam? İnkar edersen bunlar adamın gözüne durur. İHA’lar, tanklar, Ay’a bile gidiyoruz. Daha ne kaldı yani? Yapılacak şey Allah’a şükretmek. Allah bize kötü bir şey göstermesin, büyük bir savaşa girmeyelim. Kendi toraklarımız için ne olsa yaparız biz. AK Partili olsun ne olursa olsun oyumuz onundur. Allah’ımız uzun ömürle versin Erdoğan’a, Allah onu başımızdan eksik etmesin.  AK Parti ile yola devam, durma yok.

5-16

“TAYYİP BAŞIMIZDA OLSUN”

İsmini vermek istemeyen vatandaş: Bu kardeşimizin dediği gibi Tayyip başımızda olsun. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Böyle devam ederiz inşallah. Hepsine başarılar dilerim. Milletvekili olarak da yine AK Parti’ye vereceğiz. İnşallah böyle devam eder.

6-7

“KUŞÇUOĞLU ÇOK İYİ BİRİSİDİR”

Raif Demir: Çok iyi birisidir. Çalışmalarında başarılar dileriz. İnşallah milletvekili olur. Saygılarımı sunuyorum, Allah tamamını erdirsin. İnşallah büyük yerlere gelir de rahat ederiz.

7-9

“UMARIM ÜLKEMİZ İÇİN İYİ OLAN KİŞİ KAZANIR”

Beren: Ben çok siyasetle ilgilenmediğim ve yaşım küçük olduğu için siyasetle pek ilgilenmiyorum ve kendisini tanımıyorum. Umarım ülkemiz için iyi olan kişi kazanır ama bu herkesin fikrine göre değişir kimin iyi olduğu. Kendisini çok tanımıyorum ama bize iyi gelecek bir insansa umarım seçilir.

8-3

“KUŞÇUOĞLU’NUN DÜZCE İÇİN İYİ BİR SEÇENEK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Yaşar Çalışkan: Ben Hakan Kuşçuoğlu’nu tanıdığım için iyi biliyorum, iyi de düşünüyorum kendisi hakkında. Düzce’miz için iyi bir seçenek olacağını düşünüyorum. Ben kendisine başarılar diliyorum. Düzce’miz için ok iyi olacağını, iyi hizmetler yapacağını düşünüyorum. kendisinin daha iyi yerlerde olmasını bekliyorduk ama tabi ki sıralamada bizim söyleyecek bir şeyimiz yok. Ben iyi olacağına inanıyorum inşallah, iyi hizmetlerde bekliyoruz kendisinden.

9-3

“DÜZCE’NİN YETİŞTİRMİŞ OLDUĞU İŞ İNSANI”

Ayhan Hacıislamoğlu: AK Parti’yi destekliyorum. Tayyip Erdoğan’a oy vereceğim, milletvekilliğinde de yine onlara vereceğim. Kendisini tanıyorum. Düzce’nin yetiştirmiş olduğu iş adamı, müstesna bir kişiliği var, hayırsever, kendisi komşumuzdur burada ticaretle uğraştığı için. Düzce’nin evladıdır kendisi. Düzce’nin hikayesini bilen, Düzce’ye hizmet edebilecek, bu adayların içerisinde Düzceli olan Hakan Bey’dir. AK Parti’ni 3’üncü sırasında ama AK Parti’nin 3-0 yapacağına inanıyorum. Hakan Bey’i de mecliste görmek istiyoruz. MHP’li seçmenlere de şöyle bir seslenişte bulunayım; MHP’ye verecekleri her oy artık CHP’ye gidecek. Bence ona göre davranmaları ve AK Parti’ye bu dönem en azından. Biz geçen dönem onlara verdik AK Partililer olarak, bir milletvekili hediye ettik ama bu dönem onların şansını görmüyorum. Onun için onlar da AK Parti’ye verirse 3-0 olacağına inanıyorum. CHP, MHP’den daha şanslı çünkü ikisi İYİ Parti ile birlikte oldukları için onları bir milletvekili açısından daha şanslı görüyorum. MHP’li seçmenler eğer AK Parti’ye verirse Hakan Bey’in hem Düzce’nin çocuğu olarak 3- 0 olur, CHP’nin dışardan getirdiği Düzce’nin meselelerini bilmeyen bir arkadaşın Düzce’de milletvekili olmasını istemediğim için böyle bir konuşma yapıyorum.

10-2

“MECLİSTE KUŞÇUOĞLU’NUN DÜZCE’Yİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Hamza Demirci: AK Parti’yi, Cumhurbaşkanımızı, reisimizi destekliyorum. Hakan Kuşçuoğlu yakinen takip ettiğimiz, bildiğimiz, çok dürüst kişilikli bir insan. Mecliste de bizi çok iyi temsil edeceğini düşünüyorum. Allah yolunu açık etsin. Düzcelilerle daha çok yakın temasta olsunlar, mesafe koymasınlar. Başarılı olacağını da inanıyorum, Allah yardımcısı olsun.

12-10

“KENDİSİNE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Nuriye: Daha önce görmedim ama duymuştum. Başarılar dilerim, destekliyoruz.

13

“AK PARTİ’Yİ DESTEKLİYORUM”

Neşe Demircan: Tanımıyoruz, hiç görmedik, bilmiyoruz. Onun için şu an hiçbir şey diyemeyeceğim. AK Parti’yi destekliyorum.

14-1

“İYİ OLAN HERKES KAZANSIN”

Fatma Faiz: İyi olan herkesi destekliyoruz. İnşallah Düzce’miz için yararlı bir insan olur.

15

“TİCARETTE KENDİSİNİ KANITLAMIŞ İNSAN”

Ömer Nart Arkan: Hakan Bey’i severiz. Ticarette de kendisi Düzce’de gerçekten sıyrılmış ve kendisini kanıtlamış bir insandır. Bizimde ailemizle tanıdığımız, bildiğimiz, ticaretinde dürüst, Düzce’ güzel işler yapan ve Düzce’ye gerçekten değer katan bir insandır. Ben kendi ailesini tanıyorum. Düzce’de ticaret hacmini daha fazla arttıracağına inanıyorum. İnşallah başarılarının devamını diliyorum.

17

HABER: Savaş ARI