Düzce'de seçimlerin yenilendiği bazı mahallelerde yeni muhtarlar belirlendi.

Konuralp Şehit Murat Demir Mahallesi'ndeki 1378 nolu sandıkta muhtarlık ve azalık oy pusulaları bulunmaması, Ağa Mahallesi'nde ise muhtar Nesim Zengin'in seçimlerden 20 gün sonra vefat etmesi nedeniyle, Merkez İlçe Seçim Kurulu seçimlerinin yenilenmesine kararı vermişti.

Aa 20240602 34755871 34755869 Secimin Yenilendigi Duzce Karabuk Ve Zonguldaktaki Bazi Mahallelerde Oy Kullaniliyor 2

DAĞ ATIŞMASINA TUTUŞAN İKİ BAŞKANA: YERSİZ TARTIŞMALARI BIRAKIN DAĞ ATIŞMASINA TUTUŞAN İKİ BAŞKANA: YERSİZ TARTIŞMALARI BIRAKIN

Bu kararın ardından, iki mahallede ikamet eden vatandaşlar sandık başına gitti. 08:00 - 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilen oy verme işlemi boyunca Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, oy kullanma işlemlerinin yapıldığı okul çevrelerinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Konuralp Şehit Murat Demir Mahallesi muhtarlığı için Konuralp Ortaokulu'nda 6 sandıkta yapılan seçimin ardından Mehmet Fatih Bayraktar, rakipleri Recep Aktepe ve Muhterem Aktepe'yi geride bırakarak muhtarlığı kazandı.

31 Mart'ta Ağa Köyü Mahallesi muhtarı seçilen Nesim Zengin'in 3 hafta sonra kalp krizi sonucu vefat etmesi nedeniyle 2 bin 892 seçmen yeniden oy kullandı. Rakiplerinden daha çok oy alan İkram Zengin, resmi olmayan sonuçlara göre muhtar seçildi.

Editör: OĞUZHAN BAL