Programda sorulan isimler hakkında değerlendirmede bulunan Millet İttifakı Milletvekili Adayı Özcan, Mehmet Keleş’in Düzce’ye hizmetleri olduğundan bahsederek, “O günün şartları gerçekten Düzce için çok zordu. Düzce’yi ayağa kaldırdı, hizmeti var diye düşünüyorum” dedi. Özcan, Millet İttifakı Düzce 2’nci sıra Milletvekili Adayı Aslıhan Tüysüz hakkında ise “çok sevecen, çok samimi, halka yakın. Siyasetçiler böyle olmalı. Onu gerçekten çok taktir ediyorum. Seçilme şansı da var. Biz burada çok sürpriz yapacağız” ifadelerini kullandı.

Özcan, programda sorulan isimler hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

“AYŞE KEŞİR’İN BİR TARZI VARDIR KENDİSİNE GÖRE”

Ayşe Keşir deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Ayşe Keşir Düzce’nin milletvekili. Onun ne kişiliğine, ne kimliğine benim diyecek sözüm yoktur. Düzce’ye faydalı olmak istemiştir, muhakkak bir mücadele vermiştir. Ayşe Keşir’in bir tarzı vardır kendisine göre, ben onu da halkın taktirine bırakıyorum. Başarılar diliyorum.”

AYŞE KEŞİR-3

“DÜZCE’Yİ AYAĞA KALDIRDI, HİZMETİ VAR”

Mehmet Keleş deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Mehmet Keleş bana göre zor zamanın adamı. Deprem sonrasında Düzce’nin yeniden ayağa kalkması için bana göre çok büyük bir mücadele vermiştir. O günün şartları gerçekten Düzce için çok zordu. Düzce’yi ayağa kaldırdı, hizmeti var diye düşünüyorum, başarılı da olmuştur diye düşünüyorum. Siyasette insanlar bazen zaman zaman zarar da görürler ama bana göre onu da göğüslemiştir kendisi. Ben ona teşekkür ediyorum.”

MEHMET KELEŞŞ

“DEMEK Kİ DEĞİŞMESİNE RAĞMEN GÜMÜŞOVA HALKI SEVİYORDUR”

Muharrem Tozan deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Gümüşova’da sevilen diye düşünüyorum. 2 defa belediye başkanı oldu. Siyasi partileri farklı olmuştur geçmişte. Demek ki değişmesine rağmen Gümüşova halkı seviyordur. Taktir etmek lazım.”

MUHARREM TOZAN

“EKŞİ SÜLALESİ DEYİNCE AKLIMA İNŞAAT GELİYOR”

Hızır Ekşi deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Ben hem İstanbul’dan biliyorum hem de Karadeniz’den biliyorum, Ekşi sülalesi deyince aklıma inşaat geliyor.”

“O GÜNKÜ ŞARTLAR NASILDI BEN BİLEMEM AMA KIZILAY’DA EMEĞİ GEÇMİŞTİR”

Muzaffer Komit deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Kızılay’la ilgili bir hizmeti vardır, geçmişi vardır orada. Genel sekreterlik yapmıştır. O günkü şartlar nasıldı ben bilemem ama Kızılay’da emeği geçmiştir.”

MUZAFFER  KOMİT

“MALİYETİNE KONTEYNER ÜRETİYOR, BEN GERÇEKTEN DUYGULANDIM”

Düzce Valisi Cevdet Atay deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Ben sayın valimiz ile görüştüm, gittim yanına. İlk defa gördüm onu. Türkiye bir felaketten geçti, 11 ilimiz için hep beraber büyük acı çektik, insanlarımız öldü. Konteynerle alakalı bir çalışmasını dinledim. Maliyetine konteyner yolluyor,  konteyner üretiyor, ben gerçekten duygulandım. Gerçekten bir esedir o. Bu zor zamanda insanlara hizmet etmek bu ortamda zordur. ‘Maliyetine konteyner yolluyorum’ dedi, bu güze bir şey. Başarılar diliyorum.”

CEVDET ATAY

“FARUK BEY HEPİMİZİN BAKANIYDI”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Faruk Bey hepimizin bakanıydı, Türkiye Cumhuriyeti Bakanıydı. İnsanları suçlamak çok kolaydır. 2 dakikada suçlarsınız, itersiniz, kakarsınız ama Düzce iyi siyasetçiler çıkartıyor. Düzce’de nasıl Necmi Hoşver, Avni Akyol diyorsak Faruk Özlü’de bakanımız olmuştur, bu ülkeye hizmet etmiştir, şimdi de belediyede hizmet ediyor halkına. Bu halk taktir edecektir onu. Ben de teşekkür ediyorum. Bizde bir vatandaşız sonuçta, yaptığı hizmetleri görüyoruz ama eksiktir ama fazladır. Halk taktir edecektir onu. Ben onun çalışmasıyla ilgili eksik desem olabilir, biz geliriz eğer belediyeye daha iyisini yaparız diye düşünüyorum. Çalışmalarında da başarılar diliyorum, hizmeti var Düzce’ye.”

FARUK ÖZLÜ-1

“FAZLA BİR ŞEY DEMEYİ AHLAKEN UYGUN BULMUYORUM”

Haluk Demir deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Haluk Demir bizim partilimiz. CHP’nin İl Başkanlığını yapmıştır, partide hizmeti olmuştur. Ben onu bir örnek vermek istiyorum; Ateş, su ve ahlak bir yola çıkmış gezintiye, yüksek bir yere. ‘Biz kaybolursak bir referansımız, şifremiz olsun. Birbirimizi bulalım’ diye söylüyorlar. Ateş diyor ki, ’benim şifrem duman. Duman çıkarsa benim olduğum yeri tespit edersiniz’ diyor. Suda diyor ki ‘şıkır şıkır benim sesim çıkarsa, benim olduğum yeri tespit edersiniz’ diye söylüyor. Ahlak ise, ‘ben kaybolursam beni hiç bulmazsınız’ diyor. Onun için Haluk Demir bizim partilimizdir, benim de büyüğümdür ona diyecek hiçbir şeyim yoktur. Taktir onundur, fazla bir şey demeyi ahlaken uygun bulmuyorum.”  

HALUK DEMİR

“SİYASET BAZEN TECRÜBE İSTER, ZAMAN İSTER”

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Semih Cemşit partimizin il başkanıdır. Partimize hizmeti vardır. Siyaset bazen tecrübe ister, zaman ister. O da çalışıyor, güzel şeyler öğreniyor, bizim önümüzü açıyor, çalışmalarda güzel katkılarda bulunuyor. Bizim başkanımızdır, sevgi duyuyoruz, saygı duyuyoruz, seviyoruz, candan yanındayız, destekliyoruz.”

SEMİH CEMŞİT

“HİZMET EDEBİLİR, GENÇTİR, DİNAMİKTİR”

Faruk Darıyerli deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Faruk’la biz berber yarıştık, siyaset arkadaşımdır. Düzce’ye daha hizmet için geleceği vardır. Hizmet edebilir, gençtir, dinamiktir, ona hayatta başarılar diliyorum, sağlık diliyorum. Yan yana olacağız, beraber olacağız yine.”

FARUK DARIYERLİ

“YUNUS ÖZAY ER’İN DOSTLUĞU DOSTLUKTUR, DÜŞMANLIĞI DÜŞMANLIKTIR”

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Yunus Özay Er sevecen, cana yakın, samimi, dostluğu dostluktur, düşmanlığı düşmanlıktır ben öyle görüyorum. Örgütünü doğru yönetiyor, siyaseti okuyor, ön görüsü var, peşin hükümlü değil, kararları doğru diye düşünüyorum.”

YUNUS ÖZAY ER-1

“RIDVAN BİLGİN ABİMİZ SİYASETİN HEP İÇİNDE OLMUŞTUR”

Rıdvan Bilgin deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Rıdvan Bilgin bizim abimizdir. Burada belediye başkanı adayı olmuştur, mücadele vermiştir, siyasetin hep içinde olmuştur, Düzcelilere hep hizmet etmiştir, kimliğini koymuştur, samimiyetini koymuştur, dürüstlüğünü koymuştur, doğru yol arkadaşıdır, geleceği biliyor, politikayı biliyor, dostları çoktur, güzellikler çoktur ben öyle düşünüyorum.”

“SİYASETÇİLER BÖYLE OLMALI”

Aslıhan Tüysüz deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Çok sevecen, çok samimi, halka yakın. Siyasetçiler böyle olmalı. Onu gerçekten çok taktir ediyorum. Seçilme şansı da var. Biz burada çok sürpriz yapacağız. Ben hep söylüyorum, 4 yıldır çalıştım. Ben bir yere gelirken hak ederek gelmek istiyorum. Çalışacağız, hak edeceğiz, halk taktir edecek. Seçildikten sonra da bu geçerlidir. Burada ki sürpriz 2 olacak. Kimse bunu görmüyor. Ben söylüyorum diye ‘havai konuşuyor’ diyebilirler ama gerçekten biz samimiyiz bu konuda 2’yi çıkartacağız.”

ASLIHAN TÜYSÜZ

“DEMOKRASİNİN BİR EŞİĞİ DE BASINIMIZDIR”

İslam Keleş deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Basıncı, halka ilişkilerde son derece iyi ve samimidir. Ben kendisiyle gittim ve tanıştım. Düzce’ye hizmet etmek istiyor, halkı bilgilendiriyor, halkı güçlendiriyor. Demokrasinin bir eşiği de basınımızdır. Onun öncülüğünü yapıyor. Ben ona başarılar diliyor, teşekkür ediyorum.”

İSLAM KELEŞ

“ENERJİYİ, AYDINLATMAYI GÖRÜYORUM”

Sadullah Ünsal deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“Sadullah için ben böyle desem Düzce halkı belki güler ama ben tehlikeli diyorum. Siz samimisiniz gerçekten. Bir şeyi irdelemek lazım, konuşmak lazım, bundan da korkmamak lazım. Bunu da güzel yapıyorsunuz ben sizi tebrik ediyorum. Bu akşam hiç tahmin etmediğim sorularla geldiniz. Hazırlıksız birisi gelse belki zora düşer ama ben sizde bu güzelliği, enerjiyi, aydınlatmayı görüyorum. Toplumu aydınlatıyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum.”

“DÜZCE İÇİN CAN OLMAK İSTİYORUM”

Talih Özcan deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

“İyi niyetliyim, samimiyim, can yakınım, halkım, halka yakınım, vatandaşım, tepeden bakmıyorum, yardım etmeyi seviyorum, ikili ilişkilerim iyi, kimseyi ötekileştirmem, barış istiyorum, sevgi istiyorum, dostluk istiyorum, bir şey ikram etmek isterim, birisi çay ısmarlarsa kahve ısmarlarım, kompleksim yoktur, realistim ve gerçekçiliği çok seviyorum. Bilimsel olmayan rast gele şeyleri sevmiyorum yapı olarak. Çok hikayemsi şeyleri sevmem, benim tarzım değil. Düzce için can olmak istiyorum” dedi.