İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er katıldığı Kitabın Ortasından programında, Keleş’in adının bir marka değerinde olduğunu öne sürerek, “Mehmet Keleş’in bir marka değeri de vardır. Eğer Mehmet Keleş bir partiye üye olur ve aday olursa Mehmet Keleş’in tabi ki yüksek olasılıkla geleceği yer bellidir” ifadelerine yer verdi.

37e4f875-d962-409f-ba49-3ccb4c269eb2

“ŞARTLARIMIZ UYUŞURSA BUNDAN SONRA BERABER ÇALIŞABİLİRİZ”

Mehmet Keleş ile seçim sürecinde görüştüklerini ancak şartların uyuşmadığını söyleyen Er, önümüzde ki seçimler için şartlar uyum sağlarsa tekrar görüşebileceklerini belirtti.  Er konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Seçim sürecinde daha listeler belirlenmeden önce Mehmet Bey ile görüştüm ben. Bir insana adaylık teklif etmek ya da etmemek bir il başkanının haddi değildir. Ben şartlarımı ortaya koydum, Mehmet Bey’le eğer şartlarımız uyuşsaydı beraber çalışabilirdik. Şartlarımız uyuşursa bundan sonra beraber çalışabiliriz.”

mehmet-keles

“BUNUNLA ALAKALI TEK BİR ŞEY SÖYLESEN HEMEN İSTİFA EDERİM”

Siyasette adaylık ile ilgili kimse şahsi olarak söz vermediğini ve vermeyeceğini vurgulayan Er, eğer öyle bir durum duyulursa istifa edeceğini söyleyerek, “ Ben hiç kimseye bir şeyi garanti ederek siyaset yapan bir adam değilim. Bununla alakalı tek bir şey söylesen hemen istifa ederim. Ben, ‘seni şuraya yazacağım, seni buraya yazacağım’ demem. Bu bizim vereceğimiz bir karar değil, teşkilat ile karar verilebilir. İnsanların aday olmasına teşvik ederim. Partimin popülerliği açısından mühimdir ama ‘gel seni şuraya yazayım, şu sıralamaya seni koyarım’ diyerek çalışan bir adam değilim” şeklinde konuşarak MHP de yaşanan adaylık süreci ile ilgili gelişmelere dikkat çekip İl Başkanı İlhami Caboğluna gönderme yaptı.

124689

Mehmet Keleş’in marka değerinde bir isim olduğuna dikkat çeken Er, “Mehmet Keleş’in bir marka değeri de vardır. Eğer Mehmet Keleş bir partiye üye olur ve aday olursa Mehmet Keleş’in tabi ki yüksek olasılıkla geleceği yer bellidir. Bu benim bilgi ve becerime dayanan bir şey değil. Öyle isimler var ki bu isimler marka değerleriyle zaten milletvekilliği listelerinde ya 1’inci sıra da olurlar ya da olmazlar. Bu benim insanlara vereceğim bir taaddüt, benim insanlara vereceğim bir söz değil. Örnek olarak söylüyorum yanlış anlaşılmasın, Cumhuriyet Halk Partisi listesinden de seçime girsin Mehmet Keleş yine 1’inci sıranın en büyük namzedidir, o benimle alakalı bir şey değil. Bu şekilde sayabileceğimiz başka isimlerde var. O dönemde, seçim öncesinde tabi ki görüştüm, seçim sonrasında da görüştüm, bundan sonra da görüşürüm.” dedi.

“ALLAH ONLARIN GÖNÜLLERİNE GÖRE VERSİN”

Er Mehmet Keleş’in MHP’den aday adayı olması hakkında ise, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin durumuyla alakalı söz söylemek benim haddim değil, o bana düşmez. Allah onların gönüllerine göre versin, kendi bilecekleri iş. Umarım diledikleri gibi olur seçim, umarım onlarda başarılı olurlar” ifadelerini kullandı. HABER – ECE KAMİLE MUTLU