AK Parti’de yerel yönetimlere aday adayı olmak isteyen İlçe Başkanları istifalarını vermeye başladı. Bu kapsamda, AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Çilimli İlçe Başkanı Orhan Kansız, Gümüşova İlçe Başkanı Özgür Ören ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Gül yerel yönetimlere aday adayı olmak için istifalarını AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu’na verdi.

İstifası ile ilgili açıklamalarda bulunan Sarıoğlu, “Kurulduğu günden bu yana milletimizin refahı, birliği ve huzuru için kararlılıkla çalışan AK Parti, Türkiye'nin siyaset sahnesinde önemli bir değişimin ve dönüşümün sembolü olmuştur. Partimizin temel değerleri olan adalet, özgürlük, demokrasi ve milli birlik ruhu, Türkiye'nin güçlü bir şekilde ilerlemesi için önderlik etmiştir. Toplumumuzun her kesimine kucak açan ve farklılıkları zenginlik olarak gören partimiz, ülkemizin her bir köşesinde birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendirmiştir” diye konuştu.  

“Akçakoca’da birçok başarı elde ettik”

KADIN MUHTARLAR DÜZCE’DE BULUŞTU KADIN MUHTARLAR DÜZCE’DE BULUŞTU

İlçe Başkanlığı görevi süresince Akçakoca ilçesinde birçok başarının altına imza attıklarını kaydeden Sarıoğlu, “Böylesine büyük bir siyasi oluşumun içerisinde yer alarak sizlerin teveccühü ve desteğiyle çalışmaktan onur duyduğum AK Parti Akçakoca İlçe Başkanlığı görevimden Partimizin 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde uygun gördüğü bir göreve aday olmak niyetiyle istifa ediyorum. Görev sürem boyunca, İlçemizin kalkınması ve refahı için büyük bir gayretle çalışmaya özen gösterdik. Projelerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda birçok başarı elde ettik. Birlikte yürüdüğümüz yolculuk boyunca desteklerini esirgemeyen başta Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, İl Başkanımız Sayın Hasan Şengüloğlu'na birlikte görev yaptığım tüm dava arkadaşlarıma ve kıymetli hemşehrilerime teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.  

HABER: Savaş ARI