KEŞİR: 20 YILDIR BU ŞİARLA HİZMET ÜRETTİK KEŞİR: 20 YILDIR BU ŞİARLA HİZMET ÜRETTİK

Düzce’de 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri öncesi adeta aday bulma sancısı çeken siyasi partiler, ‘Ne varsa tanıdık yüzlerde var!’ stratejisine sarılır oldu. İYİ Parti’nin adayı olarak sahalara dönen Mehmet Keleş’in ardından AK Partili eski Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın da her an seçim yarışına dahil olabileceği kulislerde konuşulur oldu. Birkaç yıl öncesine kadar Düzce’de siyasetin etkin partilerinden olan ancak son dönemde adeta ölü toprağı serilmiş gibi sessizliğe bürünen MHP, İsmail Bayram’a ‘Adayımız ol.’ teklifi götürdü. Eski başkan teklife sıcak bakıyor…

PARTİLERİN YENİ TAKTİĞİ

Şundan 10-15 yıl öncesine kadar ‘güçlü’ ve ‘halkta karşılığı olan’ isimlerle seçim maratonuna girmeye çabalayan siyasi partiler taktik değiştirir oldu. Son yerel-genel seçimler mercek altına alındığında Düzceliler’in deneyimlediği ya da her seçimde ‘nöbetçi aday’ gibi boy gösteren kişilerin sahneye çıkması partilerin aday bulmakta zorluk çektiğini gösterir oldu.

IMG_4953

YENİ YÜZLERE CESARET EDEN YOK!

Siyasette yeni, genç, dinamik isimlerle yola çıkmaya cesaret edemeyen yerel siyasetçiler, tanıdık yüzlere bel bağlamaya başladı.

SEÇİMİN GÖZDELERİ ESKİ BAŞKANLAR

Başkanlık koltuğunda iken hem yaptıkları hem de söyledikleri hala daha hafızalarda olan eski AK Partili ve MHP’li Mehmet Keleş’in Cumhur İttifakı’ndan destek göremeyince kendisine kucak açan İYİ Parti ile anlaşmasının ardından eski bir başkanın daha kapısı çalındı.

2009 – 2014 yılları arasında Düzce Belediye başkanlığı yapan ve tekrar aday gösterilmeyince adeta kabuğuna çekilerek ortalarda görülmeyen İsmail Bayram ile seçim yarışına girmek isteyen MHP’nin kendisine teklif götürdüğü öğrenildi.

MHP İL TEŞKİLATI ‘BAYRAM’I İSTİYOR

AK Parti’nin ikinci dönem için şans vermediği Bayram’ın yerel yöneticilik dönemindeki çalışmalarını başarılı gören MHP Düzce İl Teşkilatı, genel merkezin ‘Vatandaşa hitap edecek aday bulun!’ talimatı doğrultusunda şansını Bayram’dan yana kullanmayı seçti.

GÖRÜŞME TAMAM, YAKINDA KOL HAVAYA KALKAR

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun çevresindeki ortak tanıdıkları araya sokarak önce nabız yokladığı Düzce eski Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın adaylığa sıcak bakması üzerine ikili bir masaya oturdu. İl Başkanı Caboğlu’nun Cumhur İttifakı’ndan dem vurarak ‘Adayımız ol.’ teklifini değerlendirmeye aldığı bilgisi edilen Bayram, adaylığa yeşil ışık yakarsa, partisinin kendisinin yerine tercih ettiği Mehmet Keleş ile bu kez sandık için rekabet edecek.