Küçük Sanayi Sitesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Mutlu’nun girişimleri ve Pekintaş şirketi ve Düzce Belediyesi’nin katkılarıyla yapımı tamamlanan Küçük Sanayi Sitesi Camisi, kılınan ilk Cuma Namazı ile birlikte vatandaşların hizmetine açıldı. Küçük Sanayi Sitesi Camii’nin açılışına katılan Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Cuma Namazlarını diğer protokol üyeleri ile birlikte bu camide kıldı. Cuma namazının ardından konuşan Vali Aslan,  “Bugün sanayi bölgesi için hakikaten çok ihtiyaçtı. Başlanmış ve hızlı bir şekilde Pekintaş şirketi tarafından tamamlanmış. Bugün ikinci Cuma namazı kılındı. Geçen hafta eksiği gediği görmek için ilk Cuma kılınmıştı. Halka duyurma adına bu haftayı belirlediler. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah razı olsun” diye konuştu.

Düzce Küçük Sanayi Sitesi Pekintaş Cami açılışı gerçekleştirildi. Küçük Sanayi Sitesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Mutlu’nun girişimleri, Pekintaş Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Olcay ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün katkılarıyla yapımı tamamlanan camide KSS esnafı cemaatiyle Cuma namazı kılındı.

Caminin açılışına Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Düzce Üniversitesi Rektörü Nedim Sözbir, belediye meclis üyeleri ve KSS esnafı katıldı.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 15.39.52

KSS esnafı cemaatiyle kılınan Cuma namazının ardından program sona erdi. Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Pekintaş Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Olcay bu caminin KSS esnafına ve Düzce’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Vali Selçuk Aslan, caminin açılışı için duygularını şöyle aktardı: “Öncelikli olarak Düzceli hemşehrilerimizin Cumasını ve ramazanlarını kutluyorum. Yavaş yavaş bayram hazırlıklarımız başladı. Bu muştalar içerisinde bugün sanayi bölgesi için hakikaten çok ihtiyaçtı. Başlanmış ve hızlı bir şekilde Pekintaş şirketi tarafından tamamlanmış. Bugün ikinci Cuma namazı kılındı. Geçen hafta eksiği gediği görmek için ilk Cuma kılınmıştı. Halka duyurma adına bu haftayı belirlediler. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah razı olsun. Özellikle Özhan Bey’in büyük katkıları var. Dernek başkanı Ahmet Bey’in ciddi katkıları var dernek başkanı. Düzenleme açısından İl Özel İdare olarak ve belediyemizin ciddi katkıları olduğunu da biliyorum. Şehrimiz açısından güzel bir değer ortaya çıktı. Medeniyet iddiasında olan toplumların sembolleri vardır. Bu da o sembollerden. Düzce’ye hayırlı uğurlu olsun. Hemşehrilerimizin bayramlarını kutluyorum.” 

"DAVASINA İHANET ETTİ” "DAVASINA İHANET ETTİ”

Whatsapp Image 2024 03 29 At 15.40.13

Pekintaş Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Olcay ise caminin açılışından çok mutlu olduğunu dile getirerek şu ifadeleri kullandı: “Bugün bütün cemaatin bin 500 kişiye yakın esnafımızın, dostumuzun, müminlerin tıka basa doldurduğu hatta yollara taştığı bir cumayı kıldık. Çok mutlu, huzurluyuz. İçimiz huşu dolu. Artık bu cami buradaki cemaatin camisi. Onlar ibadet ettikçe parlayacak, daha da ışıldayacak. Güzel iyiliklere, sevaplara vesile olacak. Kelimeleri bulmakta ifade etmekte zorlanıyorum. İhtiyacı olan bir yerdi. Düzcemizin yoğun çalışma ortamı olan Küçük Sanayi Sitesi’nin en güzide yerinde esnafımıza yakışan bir eser olduğunu düşünüyorum. Emeği geçe herkese çok teşekkür ediyorum. Güzel ibadetlere vesile olmasını canı gönülden temenni ediyorum.”