AK Parti'de beklenen önemli eşiğe gelindi. Geçtiğimiz kasım ayında yerel yöneticiliğe talip olanların başvurularını alan parti, aday belirleme sürecinin olmazsa olmazı temayül yoklamasını da elektronik ortamda yapmıştı. Düzce Belediyesi'nde mevcut Başkan Dr. Faruk Özlü ile devam kararı alan genel merkez, merakla beklenen ilçe ve belde adayları için son karara hazırlanıyor. Temayül, vekiller ve teşkilat ile yapılan görüşmeler ışığında ilçeler için 3, beldeler için ise 2 aday adayını masada değerlendirecek olan üst yönetimin en önemli kriteri halk olacak.

Her seçimde olduğu gibi 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde de iktidar olmanın gücüyle en yoğun başvuruyu alan AK Parti, aylardır sahada ve telefonla yaptırdığı anketler doğrultusunda adayları belirleyecek.

Öncü Haber, yaklaşık 3 aydır sahada ter döken aday adayları arasında Ankara'da üst kurulda istişare edilecek isimlere ulaştı. Genel Merkez kaynaklarından alınan bilgilere göre, aday belirleme komisyonu şu partilileri değerlendirmeye alacak:

Akçakoca

Osman Cumhur

Ali Uzun

1 U Cf U A Y 400X400 Removebg Preview

Esvet Sarıoğlu

Esvet 23543654 Removebg Preview

6 aday adayı müracaatı yapılan Akçakoca'da bu 3 talipli arasında vekiller ve teşkilat 'Osman Cumhur' ismine işaret ediyor.

Yığılca

Cihan Marango

Selami Savaş

Muzaffer Yiğit

Muzaffer Yiğit 4567 Removebg Preview (1)

Bir önceki seçimin kaybedeni eski başkanlara yeniden adaylık verilmesi konusunda tereddüt yaşayan üst yönetimin, Selami Savaş ve Cihan Marango arasında karar vermesi bekleniyor.

Cumayeri

Recep Tuna

Musa Birdal 3455 Removebg Preview

Musa Birdal

Başkanlık dönemindeki kanalizasyon ihalesi nedeniyle yargılama süreci devam eden Recep Tuna'nın sürpriz bir şekilde aday gösterilebileceği konuşuluyor.

Gölyaka

Fazlı Koç

Yakup 325547658 Removebg Preview

Yakup Demircan

Aday adayı olmamasına karşılık teşkilatın talebiyle ismi masaya gelen İGM Başkanı Fazlı Koç'un, mevcut Başkan Yakup Demircan'ı adaylık yarışında geride bırakmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynaşlı

Hüseyin Aydın

Erol Bayraktar

Ahmet Türkmen

Halka karşı takındığı asabi tavır nedeniyle işi zor görünen eski Başkan Erol Bayraktar ile kentte fazla tanınmayan iş insanı Ahmet Türkmen ile kıyaslandığında Hüseyin Aydın bir adım öne çıkıyor.

Gümüşova

Özgür Ören

Kenan Sübekçi

Ahmet Azap

Gümüşova'da Ahmet Azap ile Kenan Sübekçi arasında son kararın verileceği tahmin ediliyor.

Çilimli

Yılmaz Yıldız

Muhsin Yavuz

Cats Removebg Preview (28)

Çilimli'de ise 'Siyaset böyle bir şey!' dedirten bir manzara yaşanıyor. 3 dönemdir başkanlık koltuğunda oturan Muhsin Yavuz'un sağ kolu olan Yılmaz Yıldız, başkanlık için başvuru yapmamasına karşılık, Düzce'deki ağır topların etkisiyle ismi genel merkeze gitti. Başkan Yardımcısı Yıldız'ın 'Sözümün arkasındayım, aday değilim!' açıklamaları da iki yakın çalışma arkadaşını rakip yapmak isteyenleri geri adım arttırmadı. İlçe sakinlerinin yoğun desteği ile Başkan Yavuz, adaylık ipini göğüsleyecek gibi görünüyor.

Beyköy

Hasan Çam

Osman Kılıç

3 dönem kuralına takılmayan AK Parti'nin değişimden yana olması halinde Beyköy Adayı Hasan Çam olacak.

Boğaziçi

'UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ' 'UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ'

İbrahim Ercan

Erhan Alemdar

5 yıllık icraatları hizmetten çok eleştiri alan Başkan İbrahim Ercan'a 'Artık eleğini asma vaktin geldi.' denmesinin kuvvetli ihtimal olduğu gündeme geldi. Çalışkan ve sevilen bir isim olan Erhan Alemdar'ın aday gösterilme şansı yüksek görülüyor.