Millet İttifakı Milletvekili Adayları Düzköy, Boğaziçi ve Kabalak köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Köy gezilerindeki sohbetlerde ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ve Ortak Mutabakat Metni hakkında bilgiler veriliyor.

WhatsApp Image 2023-04-19 at 09.34.14

Milletvekili 1’inci sıra adayı Talih Özcan ülkenin şahıslara göre değil, anayasa ve yasalarla yönetileceğini belirtti ve şu görüşlere yer verdi; “Millet İttifakı olarak 6 partinin uzlaşarak hazırladıkları Ortak Mutabakat Metni bulunuyor. Bu metinde tarımdan sanayiye kültürden spora kadar her alanda neler yapacağımız maddeler halinde tek tek yazılı. Millet İttifakı olarak bizler inanarak, ülkenin menfaatleri için bir araya geldik. Sizler de bize inanın ve bu ülkeyi aydınlık yarınlara çıkaralım” dedi.

WhatsApp Image 2023-04-19 at 09.34.14 (2)

Millet İttifakı 2’inci sıra Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz’de yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “İktidar özellikle Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile birlikte ülkeyi TEK ADAM rejimine göre yönetiyor. Bir kişinin söyledikleriyle, talimatlarıyla ülkeyi yönetiyorlar, aslında yönettiklerini zannediyorlar. Bu ülkenin kökleşmiş kurumları talimat almadan iş yapmıyor. Dolayısıyla tek bir kişinin iradesi hâkim. Oysa bizler halkın iradesini ortaya koyacağız. Demokrasiyi tam kurum ve kurallarıyla harekete geçireceğiz.”

HABER- NALAN TAYYAR