Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin hemen ardından kongreye gitme kararı alan CHP’nin ilçelerdeki genel kurul takvimi işlemeye devam ediyor. Bugün Gümüşova İlçesinde düzenlenen kongreye CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın yanı sıra CHP İl Başkanı Semih Cemşit, İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

e063d743-a2fc-43ea-817f-439ca965ed94

Tek liste ile gidilen kongre, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, siyasi konuşmalar ile devam etti.

Özcan’ın gündeminde ekonomi vardı

fbaa977e-9ab8-49e9-9c86-87a9c97aa18f

Kongrede konuşan CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın gündeminde ise ekonomi vardı. Okulların açılmasına kısa bir süre kaldığına dikkat çeken Özcan, bu ekonomik şartlarda ailelerin çocuklarını nasıl okula göndereceğini sorgulayan Özcan,  “Cumhuriyet Halk Partisi, 45 yıldır Düzce’den milletvekili çıkartmadı, bugün kendi ilçemde sizlerle beraberim. Düzce’nin sorunlarını biliyoruz, Türkiye’nin sorunlarını biliyoruz, ülkemizin problemlerini biliyoruz. Bunlar saymakla bitmez, ancak hepinizin bildiği gibi 15 gün sonra okullar açılacak. Herkesin çocuğu var okula gidiyor, yakınları var okula gidiyor. Öğretmenlerin, öğrencilerin, bu ekonomik şartlarda okulların açılacağını çok iyi biliyoruz. Düzce’de de okulların sorunlarını, problemlerini çok iyi biliyoruz. Bu sorunlar zaman zaman ben de gündeme getirdim. 7 bin 500 alan bir emeklinin, asgari ücret alan bir işçinin 2 çocuğunun okula gittiğini bir düşünün. Elbise fiyatından tutun, servis ücretlerine kadar, üst üste koyduğunuz zaman nerelere vardığının hesabını siz yapın. Bu aileler çoluk çocuğunu nasıl okula yollayacak? Bu öğretmenler, öğrencilerini nasıl yetiştirecek? Her şey eğitimden geçiyor, iyi bir eğitim alan insan iyi yetişir, geleceğini garanti altına alır. Ama bir emekli aldığı maaşla çocuğunu nasıl okula gönderecek, bir öğretmen aldığı maaşla öğrenciyi nasıl yetiştirecek?” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından geçilen ve tek liste ile gidilen kongrede güven tazeleyen Ahmet Çekiç, yeniden CHP Gümüşova İlçe Başkanı seçildi.

HABER: Savaş ARI