Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Millet İttifakı 1’inci sıra adayı Talih Özcan, Cemiyet başkanı İslam Keleş ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Samimi ortamda gerçekleşen toplantıda Özcan, Düzce’nin sorunlarını tek tek sayarak, çözüm önerileri ürettiklerini söyledi.

6786d82a-f004-455b-b149-11dfe1c71f49

Kimseyi ötekileştirmeden siyaset yürüteceklerini ifade eden Özcan, “Biz kime dargınsak barışacağız onlarla, biz barışmaya geliyoruz. Bu iklimi yaratacağız. Bunu da Millet İttifakı olarak, dostlarımızla beraber yağacağız. Kimseyi ötekileştirmiyoruz, AK Partili de bizim insanımız, hepsi bizim insanımız. Farklı kimse yok burada. Beraber olacağız. Onun için bugün sizin sorunlarınızı dinlemeye geldim. Bizim sorunlarımızı siz dinleyin, dile getirin. Birlikten kuvvet doğar, barışa barışa büyüyeceğiz diyorum” dedi.

ed4e8896-f69a-4064-8d75-1b08e988ee5b

“BİZ BU BEREKETİ YAYACAĞIZ”

Özcan vatandaşın değişimden yana olduğunu belirterek, “Benim gözlemim şu, gerçekten vatandaş ‘imdat’ diyor, bir beklentisi var. Halk değişimden yana. Vatandaş, ‘benim dertlerimi dinleyecek, kapısı açık, sorunları dinleyecek’ bir adam lazım diyor. Halk bu mesajı veriyor, bizde bunu biliyoruz, görüyoruz. Vatandaş. ‘biz sizi iktidara getireceğiz ama bize yakın olun’ diyor. Günü birlik milletvekili istenmiyor, bıkılmış. Ben farklı bir milletvekili olmak istiyorum burada. Düzce’nin fabrikalarında, mahallelerinde, sokağında, köyünde, çarşıda, pazarda vatandaşla bütünleşeceğim. Ben bu işi yapmak istiyorum ve gerçekten de buna inanıyorum. Vatandaştan uzaklaştıkça zaten sorunları da çözemezsin. Bizde bu sorunları çözmek istiyoruz. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, ‘çözmek için geliyorum’ diyor.  Biz bu bereketi yayacağız. Her birimizin ne duruma düştüğünü çok iyi biliyorsunuz. Soğana muhtaç hale geldik. Biz üreten bir ülkeydik, topraklarımız buna müsait. Soğan mı üretemedik de bu duruma düştük? Biz bu sistemi değiştireceğiz. Onun için beraber olup, halka yakın olup,  verdiğimiz sözleri yerine getirerek bu sorunları çözeceğiz” şeklinde konuştu.

“AKSAMALAR OLMAMASI İÇİN BİR BÖLGE OFİSİ AÇACAĞIM”  

Milletvekili olduktan sonra Düzce’de bölge ofisi açacağını ve vatandaşların sıkıntılarını orada dinleyeceğini dile getiren Özcan şu ifadeleri kurdu, “Benim bir partim var, partimin binası var. Ben örgütümle hareket etmek istiyorum. Partinin kapılarını vatandaşa açacağız. Bizim vatandaşla daha çok barışmamız lazım. Bizim en büyük önceliğimiz bu. Sorunları il başkanımıza getirecekler, ben ile geleceğim vatandaşlarla bütünleşeceğim. Aksamalar olmaması için bir bölge ofisi açacağım, oraya bir sekreter oturtacağım. Herkes Ankara’ya gelemez, sorunlarını dile getiremez. Öncelikli ve hızlı karar alabilmemiz için açacağız oraya. Ne gerekiyorsa bu anlamda yapmaya hazırım” ifadelerini kullandı.

341346561_628111758674244_3593637776296689667_n

“BİRLİKTELİĞİMİZİN YARATACAĞI SİNERJİ İLE 2’Yİ ZORLAYACAĞIZ”

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit ise, “Anket sonuçlarına baktığımızda ittifak ortağımız İYİ Parti ile yaklaşık oylarımız yüzde 30’lara tekabül ediyordu birleştiğimizde. Bu da aşağı yukarı 1 buçuk milletvekili gibi bir tablo çıkartıyordu karşımıza. Talih Bey’in çalışmaları, bizim çalışmamız, İYİ Parti’nin çalışmaları ve birlikteliğimizin yaratacağı sinerji ile ben 2’yi zorlayacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.