Heyecanı aylardır süren 14 Mayıs seçimlerinin sonuçlanmasının ardından Öncü Haber Ekibi sahaya inerek Düzce halkının seçim sonuçlarını nasıl değerlendirdiğini sordu.

Vatandaşlardan kimi listeleri eleştirirken bir kısmı ise mevcut ekonomiyi eleştirdi. Konuya ilişkin olarak yorumluyorum programında değerlendirmelerde bulunan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Haber Ekibimizin ele aldığı konuya ilişkin Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün gönderdiği açıklama mesajını paylaştı.

Kendisinin hazırlayıp sunduğu yorumluyorum programında Başkan Özlü’nün gönderdiği mesajı paylaşarak Yorumlarda bulunan Ünsal şu ifadeleri kullandı:

“Dün arkadaşlarımız sahaya indiler, Düzce sokaklarını gezdiler, dediler ki; “Düzce’de 2 tane AK Parti, 1 tane de CHP Milletvekili çıkardı. CHP tarihinde ilk defa milletvekili çıkardı. Bu konuyla ilgili değerlendirmeniz nedir?”

Ben de bunu Dr. Faruk Özlü’ye sordum. Bize özel bir açıklama yaptılar. Faruk Özlü, CHP’nin tarihinde ilk defa milletvekili çıkarmasına diyor ki; “CHP’nin Düzce’den bir vekil çıkarmasının sebebi ne AK Parti ne de MHP’dir; İYİ Parti’dir. İYİ Parti İl Yönetimi ve İl Başkanı’nın Düzce’de tek başına seçime girme cesareti gösteremeyip partilerini CHP kurumsal kimliği altında seçimlere sokmalıdır.” Yunus Özay Er’den bahsediyor…

“İyi Parti CHP’ye angaje edildi”

“İYİ Parti olarak bir vekil çıkaramayacaklarını başarısızlıklarını anlayınca partilerini CHP’ye angaje etmişlerdir. CHP çatısı altında 2 vekil çıkmayacağı çok da açık. Bunu bile bile 2. sıraya İYİ Parti’den bir isim yazarak başarısızlıklarını örtüp İYİ Parti tabanını kandırmak istemişlerdir. Benzer şekilde Rize’de de aynı yöntemi uygulamışlar, orada da İYİ Parti desteğiyle CHP Düzce gibi bir vekil çıkarmıştır, Düzce nasıl 2-1 olduysa Rize de 2-1 olmuştur.”

Rize neresi? Cumhurbaşkanımızın memleketi. Orada 2-1 olmuşsa Düzce’de de 2-1 olması çok da sıkıntılı bir şey değil. Diye anladım ben o nasıl anlattı bilmiyorum.

 “İYİ Parti seçmeni bunun hesabını 28 Mayıs’ta sormalı”

 “İYİ Parti’ye gönül vermiş milliyetçi muhafazakâr vatandaşlarımız 28 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’a oy vererek Düzce ve Rize İl Yönetimlerinden bunun hesabını sormalılar.” Diyor Faruk Özlü.

Zurnanın zırt dediği yere geldik. Yunus Özay Er’i oldum olası Faruk Özlü pek sevemedi. Dediklerinde doğruluk payı var mı? Vardır mutlaka ama ben şunu görüyorum; Düzce’de milletvekili çıkaracağız, Düzce’de belediye başkanlığı alacağız diyen İYİ Parti İl Başkanı, Faruk Özlü senden bu belediyeyi alacağız diyen İYİ Parti İl Başkanı burada milletvekili çıkaracağız diyen İYİ Parti İl Başkanı’nın veya İYİ Parti’nin veya Yunus Özay Er’in siyaseti ve hareketi dağın fare doğurması gibi bir şey.  İşin özü bu, aslında böyle... O zaman çok bir tabanım var diye sen niye angaje oldun? Tabiri caizse burada Faruk Özlü’nün böyle bir açıklaması var…”

Haber – Ahmet Çelik