“AK PARTİ’NİN İTİRAZI İTTİFAKA ZARAR VERDİ” “AK PARTİ’NİN İTİRAZI İTTİFAKA ZARAR VERDİ”

Oksijen Medya Sahibi İslam Keleş ile Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü arasında Düzcespor bahanesiyle başlayıp Çerkesler'e kadar uzanan polemik, özel whatsapp yazışmalarının ortaya dökülmesine varan çirkin bir hal aldı.

Kendi haklılığını ispatlamak için art arda kamuoyuna açıklamalar yapan taraflar birbirlerini yalancılıkla itham ederken, seçime saatler kala yaşanan bu baş döndüren trafikte Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, adeta tüm kozlarını konuk olduğu Öncü Tv'nin 'Kitabın Ortasından' programında oynadı. Hakkında oraya atılan tüm iddialara açık yüreklilikle yanıt veren Özlü, Çerkes toplumunu ötekileştirdiği yönünde algı oluşturmakla suçladığı İslam Keleş'in geçmişte yaşandığını öne sürdüğü yazışmaları paylaşması üzerine şu açıklamayı yaptı:

"Düzce’de bir yerel basın kuruluşunun sahibi, son günlerde şahsımla ilgili yalan yanlış haberler yapmakta, etnik kışkırtıcılık yaparak aklı sıra bir karalama kampanyası yürütmeye çalışmaktadır.

Bu çabalarının; sahibi olduğu yerel medya kuruluşlarının tanıtım ve reklam bütçesinin AK Parti’mizin Seçim Koordinasyon Kurulu tarafından iptal edilmesinden kaynaklandığının kamuoyu tarafından bilinmesi saygı ile arz olunur."