Öncü TV, Öncü Radyo ve Radyo Kent’te canlı olarak yayınlanan, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kitabın Ortasından’ programının konuğu AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk oldu. Programın ‘Nasıl İzah Edersiniz’ bölümünde kendisine sorulan isimleri kendince anlatan Öztürk çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öztürk, CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan için ise, “Tanışacağız.” ifadesini kullandı.

CEVDET ATAY2

Düzce Valisi Cevdet Atay?

Çok gayretli bir Vali’miz var. Her okulun geldiği aşamayı safha safha biliyor. Çok hızlı bir şekilde de ihalelerin yapılmasını sağladı.

Zekeriya Korkmaz deyince aklınıza ne geliyor? Nasıl izah edersiniz?

Düzce’nin dengesi.

yasin yılmaz

Yasin Yılmaz?

Atom karınca.

ORHAN YILMAZ

Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz?

Sevdiğim bir abim. Hayırsever bir abim. Deprem zamanı da -ben öncesini de biliyordum ama Düzcelilere sadece şunu söyleyeyim- deprem bölgesine gönderdiğimiz yardımların birçoğunu kendi çabalarıyla nakliyesi anlamında beş kuruş menfaatsiz halletti. Kendisi söylemez ben söylemiş olayım.

ayşe keşir-4

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir?

Düzce’nin Ankara’daki gücü. Düzce’nin bir değeri. Burada bir şey daha söyleyeyim; Ayşe Hanım’ın eşinin memleketindeki İl Müdürü beni arayıp ‘biliyor musun Ayşe Hanım bizim gelinimiz’ diye övünüyor yani.

Akçakoca eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici?

Çok kıymetli, genç, pırıl pırıl, başkanlık yapmış, nezih, beyefendi.

Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Ahmet Mutlu?

Düzce’nin siyasi hafızasıdır kendisi. Ben Karadenizliler Derneği’nde çalıştığım zamandan tanırım kendisini. Doğru Yol’da İlçe Başkanı’ydı. Kim ne işi düşse Ahmet abiye giderdi. O da sen şuradansın buradansın demeden herkese fauydalı olmaya çalışrdı.

Düzcespor Başkanı Gökhan Kapoğlu?

Gökhan abi aynı zamanda mahallemizden de sayıyoruz olimpiyattan sebep ama Düzcespor’un talihini değiştiren kişi diyelim.

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz?

Çok başarılı bir Belediye Başkanı. Biz bunu Çilimli’deki saha ziyaretlerimizde de gördük. Nereye gitsek birisi bir derdini anlatmadan ‘Ya Muhsin Başkan ilgilendi ama’ diye başladı. Yani herkese dokunmuş bir Belediye Başkanı.

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu?

Sevdiğim abim. Ben bürokratlığım zamanında da çok rahat çalıştım. Hatta bilmiyorum söylemem doğru olur mu ama çok defa kendi cebinden kendisinden yardım almışlığım var. Vatandaş için.

channels4_profile

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan?

Tanışacağız.

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç?

O da siyasetin atom karıncası. En son kazandırdığı tesis de çok güzel.

61384_4445476bfded

İslam Keleş?

İşlerini medya olarak iyi genişletti hatta şöyle diyelim mi? Düzce’nin Aydın Doğan’ı.

Ozan Yahşi?

Ozan Yahşi’ye kırgınlıklarım var ama dargın değilim. Onu da şöyle söyleyeyim siyasetten bağımsız olarak söylüyorum. Ben 23 yılımı bu ilin adadım, çocuğumla çoluğumla beraber. Ben her türlü eleştiriyi kabul ederim ama kamudaki çalıştığım zamanla alakalı bir yazı yazmıştı. Keşke bir tanışsaydık ya da keşke kendi çevresinde de olan ortak tanıdıklarımıza da bizi bir sorsaydı. Bizim İl Müdürlüğüne gelişimizi siz biraz biliyorsunuz. Keşke Ozan Bey bir size de sorsaydı. İl Müdürlüğüne gelişimi de başka yerlere bağlamış, bu beni çok üzdü. Ben bunu tamamen fakir fukaranın duasına bağlıyorum. Bunun için çalıştım, bunun için çaba gösterdim. Bunu siyasetten bağımsız olarak söylüyorum sadece bu üzdü biraz.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan BIYIK

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık?

Düzce’nin bir değeridir. Ben biliyorum ki bütün çabası da Düzce’ye değer katmaktır. Düzce’de sanayinin önünü açmak için çalışır. Sanayicinin önünü açmak için çalışır. Kendisi aynı zamanda bizim yetiştirme yurdumuzun Spor Kulübü’nün başkanlığını da yapmıştır.

Abdulkerim Kaval?

Sınıf arkadaşımdır. Beraber okuduk. O da Düzce’nin yetiştirdiği güzel bürokratlardan bir tanesi. İyi de bir yerde. Allah yolunu açık etsin İnşallah daha iyi yerlerde görürüz.

Kanatçı Suat Örnek?

Bizim çocuklarımızı sık sık mekânında ağırlar. Yedirir, içirir eğlendirir, teklifsiz yapar bunu.

dr. faruk özlü (3)

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü?

Düzce’yi layıkıyla hem milletvekilinde hem bakanlıkta temsil etmiş, Düzce’nin geleceğini kurtarmaya çalışan Düzce’nin bir değeri.

Türkseven Şirketler Grubu Onursal Başkanı Ömer Faruk Türkseven?

Hem basında hem de hayırseverlikte önde olan Düzce’nin değerli bir iş adamı olarak görüyorum babasını da kendisini de.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal?

Freni patlamış kamyon gibi kime çarpacağı belli olmaz.

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk?

İnsanın kendi kendini değerlendirmesi çok doğru olmaz bunu vatandaşımıza bırakmak istiyorum ama ömrüm boyunca gönül kazanmaya gayret gösterdim. Bundan sonra da öyle olmaya çalışacağım.

HABER- NİSA AYDIN