Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Dr. Faruk Özlü, 31 Mart Yerel Seçimleri’ne yönelik mahalle buluşmalarına devam ediyor. Karahacımusa ve Hamidiye Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Özlü, her seçimde parti parti gezen adayları hedefine aldı. 2-3 ayda bir parti değiştirenler olduğunu savunan Özlü, “Fırıldaklığa gerek yok. İlkeli siyaset yapan bir insan, kırk defa düşünür bir karar verir. Ve hayatının sonuna kadar aynı yerde devam eder.” diyerek vatandaşlardan bu tür siyasetçilere itibar etmemesini istedi. Özlü ayrıca 2019 yılında göreve gelirken verdiği sözlerin tamamına yakınını yaptığını savunarak, “Ben proje uzmanıyım. Hiç kimse bizimle proje yapma konusunda yarışamaz.” dedi.

Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü’nün yerel seçim çalışmalarında sıradaki durağı Karacahacımusa ve Hamidiye mahalleleri oldu.

Başkan Özlü, ilk durağı olan Karacahacımusa Mahallesi’nde bir düğün salonunda mahalle sakinleri ile buluştu. Özlü, burada yaptığı konuşmada, belediye çalışmaları ve 5 yıllık görev süresi içinde hayata geçirilen projelerin durumu ile ilgili bilgileri paylaştı.

Whatsapp Image 2024 02 26 At 14.51.47

“Ben proje uzmanıyım”

2019 yılında göreve gelirken verdiği sözlerin ya tamamını yaptığını ya da devam eden birtakım işlerinin kaldığını dile getiren Başkan Özlü, şunları dile getirdi:

“Onları da bitireceğiz. Sizler için, Düzce için Türkiye yüzyılında 100 yeni proje hazırladım. Biz bugünü değil gelecek 50 yılı planlıyoruz. Bunu 25 Şubatta aday tanıtım toplantısında detaylıca paylaşacağız. Biten işlerimizin tamamı eskisinden daha iyi ve güzeldir. Şehir merkezinde eski parkları hatırlayın bir de yapılana bakın. Arada kalite parkı var. Biz milletin olanı millete verdik. Şahıslara peşkeş çekmedik. Biz söz verirsek, mutlaka ama mutlaka yerine getiririz. Ben proje uzmanıyım. Hiç kimse bizimle proje yapma konusunda yarışamaz. Bu uzmanlığımı son 5 yıldır Düzce’nin kangren olmuş, kronikleşmiş sorunlarını çözmekle geçirdim. Bugün bütün işlerimiz yolunda. Düzce’nin birinci sınıf bir il olması, Türkiye de en gelişmiş ilk 10 il arasında yer alması için bu uzmanlığımızı ortaya koyuyoruz.”

“Rahmetli Erbakan Hocanın bütün hayallerini gerçekleştiren AK Parti’dir”

Milli Görüş’ü temsil eden partilerden gelen eleştirilere de değinen Başkan Özlü, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bize güvenin, bize inanın. Önümüzdeki 5 yıl için bize yetki verin. Bize destek verin. Düzce’yi Türkiye’nin en gelişmiş ilk 10 il arasına hep birlikte sokalım. Sadece biz yokuz başka partiler de var. Milli Görüş geleneğinden gelen bazı kardeşlerimiz bugün bizi, AK Parti’yi eleştiriyor. ‘20 yıldır ne yaptınız?’ diyorlar. Yaptığımız çok önemli işler var. Rahmetli Erbakan hocanın bütün hayallerini gerçekleştiren parti AK Parti’dir. Bugün çıkmış konuşuyorlar. Rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocanın manevi mirasçısı manevi oğlu Recep Tayyip Erdoğan’dır. Rahmetli hocamız, Ayasofya’yı açmak isterdi. Açıldı mı açıldı. Kim açtı. Recep Tayyip Erdoğan açtı. Taksim’e cami yapılmasını isterdi. Yapıldı mı? Yapıldı. Kim yaptı, Recep Tayyip Erdoğan. Bunlar konuşuyor ama boş konuşuyorlar. Bunlara itibar etmeyin. İmam hatip okul mezunları bugün üniversiteye rahatlıkla girebiliyorlar. Kat sayı adaletsizliğini kim kaldırdı. AK Parti kaldırdı. Biz yaptık. Devletin bütün kurumlarında başörtülü kardeşlerimiz rahat rahat çalışıyorlar. Bunları Recep Tayyip Erdoğan yaptı. AK Partinin yaptıklarının dışından bunların yapabileceği hiçbir şey yoktur. Bunlar şahsi ikbal peşindeler. Devlet derdi yok. Türkiye derdi yok. Türkiye sevdası yok.”

Whatsapp Image 2024 02 26 At 14.52.09 (2)

“FIRILDAKLIĞA GEREK YOK”

2-3 ayda bir parti değiştirenler olduğuna dikkati çekerek, bu kişileri fırıldak olarak nitelendiren Başkan Özlü, vatandaşlardan bunlara itibar etmemelerini istedi.

Whatsapp Image 2024 02 26 At 14.52.04

'UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ' 'UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ'

Özlü, “Bir bakıyorsun o parti bir bakıyorsun şu parti de bir bakıyorsun başka partide. Fırıldaklığa gerek yok. İlkeli siyaset yapan bir insan, kırk defa düşünür bir karar verir. Ve hayatının sonuna kadar aynı yerde devam eder. 2-3 ayda bir parti değiştirenlere itibar etmeyin. Devlet işi ciddi iştir. 31 Martta sandığa gideceğiz. Sandıkta Allah ile başbaşayız. Kalbimizde ne varsa onu yapacağız. Oy kullanırken 2 şeye önem verin. İlki bu adaylardan hangisi Düzce’ye daha fazla katkı sağlar ona bakın. İkincisi bu adaylardan hangisi devletin imkanlarını, belediye kaynaklarını çalmadan çırpmadan yerli yerinde harcar buna bakın.” diye konuştu.