Kaynaşlı eski Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Belediye Başkan Adayı Erol Bayraktar, konuk olduğu Öncü TV ekranlarında yayınlanan “Güne Merhaba” programında, “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek Belediye Başkanı seçilmesi halinde ilçeyi başta turizm olmak üzere, her konuda marka şehir haline getireceğinin vaadinde bulundu. Bayraktar, “Benim en büyük hayalim; Kaynaşlı için lojistik sektöründe çok iyi, döviz girdisi de yüksek ilçelerimizden birisi. Hedefim; Lojistik sektörünü lokomotif yaparak, Kaynaşlı’yı turizme açmak” diye konuştu.

Tüm Türkiye adım adım 31 Mart yerel seçimlerine giderken, Düzce’de seçimlerin nabzı Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü de atmaya devam ediyor. Deneyimli gazeteci, Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu “Güne Merhaba” programına konuk olan eski AK Partili Kaynaşlı önceki dönem Belediye Başkanı ve 31 Mart Yerel seçimleri sürecinde BBP’den Belediye Başkan Adayı olan Erol Bayraktar, başkanlığı döneminde ilçede birçok projeyi hayata geçirdiğini anlattı.

Whatsapp Görsel 2024 03 14 Saat 12.52.51 0F0B5B4E

“Kaynaşlı tarihinde çığır açtık”

31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanı olması halinde ilçeyi şaha kaldıracak birçok projesinin olduğunu kaydeden Bayraktar, projelerinin önceliğinin ise turizm olduğunu belirtti. “Belediye Başkanlığım döneminde Kaynaşlı tarihinde çığır açtık” diyen Bayraktar, ilçede başkanlık döneminde başarılı çalışmaların altına imza attığını ifade etti.

“Hedefim Kaynaşlı’yı turizme açmak”

Enbüyük hayali ve hedefinin Kaynaşlı ilçesini turizme açmak olduğunu dile getiren Bayraktar, 0.17:  “1999 depreminden kalma atıl durumdaki binaların birçoğu, bizim zamanımızda kaldırıldı. Yaklaşık 58 kilometre doğalgaz döşenmesi sağlandı. 16 kilometre sıfırdan yol açtık. 18 kilometrenin üzerinde, yol genişletmesi yaptık. Kaynaşlı’nın tarihinde çığır açtık. O dönemlerde Kaynaşlı’da her şeyin ilki oldu diyebiliriz. Kaynaşlı’yı Türkiye’ye tanıtma noktasında büyük çalışmalar gerçekleştirdik.  Kaynaşlı, doğası bakımından Düzce’de en temiz ilçelerimizden birisi. 9-10 tane yaylamız, 6-7 tane göletimiz var. Benim en büyük hayalim; Kaynaşlı için lojistik sektöründe çok iyi, döviz girdisi de yüksek ilçelerimizden birisi. Hedefim; Lojistik sektörünü lokomotif yaparak, Kaynaşlı’yı turizme açmak” dedi.

“Düzce’nin aynası Kaynaşlı”

Kaynaşlı’yı ülke sınırlarının ötesine taşıyacağı vaadinde bulunan Bayraktar, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:   

04.00 “Düzce’ye gelen insanlar, ilk Kaynaşlı’yı nasıl görürse o bakışla beraber Düzce’ye geliyor. Düzce’nin aynası Kaynaşlı ilçemizi yol güzergahıyla, ‘Yakın Karadeniz’ mottosuyla, turizm noktasında Türkiye sınırlarını da aşmak istiyoruz.  Karadeniz’de görebileceğimiz tüm özellikler,  Kaynaşlı’da da var. Eskiden olduğu gibi, bütün federasyonlarla görüşerek tekrar bu ivmenin Kaynaşlı’da yeniden hayata geçmesini ve ülke sınırlarını geçmesine gerektiğine inanıyorum. Göletlerimizi turizme açmak, keşfedilmemiş diğer alanlardaki göletlerimizi hayata geçirmek istiyoruz.”

“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır”

Göreve gelmesi halinde Kaynaşlı’yı 3 ana başlık altında şekillendireceğini anlatan Bayraktar, şu ifadelere yer verdi:

10.55 “Kaynaşlı’da yaptıklarımızla, yapacaklarımızın endeksli olarak halkın güveni olduğunu görüyorum. Allah nasip ederse bu güveni, çalışmalarımızı da anlatarak seçim sabahı görevi devraldığımızda, Kaynaşlı’yı üç ana başlık altında şekillendirmek istiyoruz. Onlardan bir teknik anlamda belediyecilik, sosyal anlamda belediyecilik ve vizyoner belediyeciliği ortaya koymak istiyoruz. İlk önce belediyede mevzuat birimleri oluşturacağız. Tüm personele görev ve sorumluluk, özlük bilgileri oluşturacağız. Her personel, sabah işe geldiğinde görevinin ne olduğunu bilecek.  Bütün şehir anlayışıyla 20 köy, 7 mahalleyle, her noktaya ulaşmaya çalıştık. Sadece muhtarlardan gelen, istekler doğrultusunda çalışma yaptık. Bu dönem ustalık dönemimiz olacak. Bir önceki dönem, yaptığımız hatalar vardı. Bu millet için neler yapmamız gerekir diye düşündük. 5 yıl içinde planlamasını yaptık. Profesyonelce tüm muhtarlarımızın, talep ettikleri isteklerini hayata geçireceğiz. “

“Bütün spor kulüpleri ile görüşeceğim”

Bütün spor kulüpleri ile görüşerek, ilçeye sportif yatırımlar yapılmasını sağlayacağının sözünü veren Bayraktar, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

15.00:  “Yakın Karadeniz mottosunu, Allah nasip ederse, ülkemiz sınırlarını aşacak şekilde, bütün spor federasyonlarını ziyaret ederek, bu ivmeyi tekrar ilçemizde hayata geçirmek istiyoruz.  Bizim yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Kaynaşlı’da yaptıklarımızla, yapacaklarımızın birbirlerine endeksli olarak bu halkın ağzınızdan çıkan, mutlaka akittir ve yerine getirmek noktasında güveninin olduğunu ve bu güveninde Allah nasip ederse, ilçemizin geleceğine imza atma noktasında yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatacağız.”

“Mega projelerim var”

Projelerinden de bahseden Bayraktar, bu projelerin arasında mega projelerinin olduğunun altını çizerek,  30.01 “Kapalı Pazar yeri projemiz var.  Pazar yerinin üstünde otopark olacak, Pazar yeri sadece Çarşamba günleri değil tüm gün açık olacak. Köylü vatandaşlarımız, burada ürünlerini pazarlayabilecekler. Bolu Dağı’nda yavaş yol projesi yapacağız. Otoban ile Abant arası tünelden gidilirse de 14 dakika, Bolu Dağı’ndan gidilirse de 14 dakika. Bolu dağı üzerine insanların durup manzarayı izleyebileceği yerler yapacağız. İstanbul’dan çıkan bir vatandaşımız, Karadeniz bölgesine giderken yöresel ürünleri ‘Kaynaşlı’dan alacağım’ desin.  TOKİ konutları onaylanan bölgelere yaptık. İstenilen mahallelere de yeni TOKİ’lerin yapılmasını sağlayacağız.  Mega projemiz olan Kanal Kaynaşlı projemizin %80 istimlakları yapıldı, ihalesi de oldu. Yan dereler ile birlikte, kanalın etrafına yürüyüş alanları projemizi bitirmek, bize nasip olur.  Bizim dönemimizde, D - 100’ün alt geçidi yapıldı. Asar deresi Rekreasyon yaparak 30-40 dönümlük alana millet bahçesi yapma projemiz var” şeklinde konuştu.

"DAVASINA İHANET ETTİ” "DAVASINA İHANET ETTİ”

“4 yıllık bir fakülteyi ilçemize kazandıracağız”

Projelerinin arasında 4 yıllık bir fakülteyi ilçeye kazandırma olduğunu vurgulayan Bayraktar, 36,54 “Eski sağlık ocağının olduğu yere Kültür Merkezi projemiz var. Sağlık bakanlığından tahsis ettik, kültür bakanlığı ile yapılması konusunda anlaşmaya varmıştık.  Diğer projemiz imam hatip kampüsü, uygulama camii ve sosyal tesisin de içinde bulunduğu bir projemizi hayata geçireceğiz. Kaynaşlı’da hiç öğretmen evi olmadı, mevcut ortaokul binasını pansiyon ve öğretmen evi olarak tahsis edeceğiz. Kampus binasını ve Üniversite binasını hayata geçirip burada 4 yıllık bir fakülteyi ilçemize kazandıracağız. Bir yurt alanımız var onun üzerine de öğrencilerimiz için yurt yapacağız. Kapalı yüzme havuzu projemiz var. Şimşir bölgesi mevkiinde tescilini yaptırdığımız araziye Aşçılık meslek lisesinin staj ihtiyacını gidermek için Butik Otel ve Kapalı yüzme havuzu yapacağız. Diğer Projemiz Katı ve Sıvı atık projemiz olacak. Dönemimizde İSKİ’ye onaylatmıştık. O zaman 25.000 liraya onaylatmıştık, şuan 75 bin nüfusa hitap edecek bir tesisi faaliyete geçireceğiz. Keçi Deresi Kaynaş’lı merkezine suyun bir bölümünün geldiği alandır. Sadece merkezin değil köylerinde su ihtiyacını giderecek bir baraj yapacağız.  Kaynaşlı’da diğer projemiz sanayi sitesinin yenilenmesi ve istihdamı. Depremden beri atıl durumda burada ki binalar esnaf kardeşlerimiz için dikey olarak düzenlenecek.  Kumluca mevkiinde minibüs terminali ve D100 kenarına itfaiye binası projemizi hayata geçireceğiz. D100 kenarlarında ki konteyner tipi yerleşimleri kaldıracağız. Yol kenarını düzenleyerek şehrin havasını ve turizmine katkı sağlamaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI