Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa hakkını kullanmasıyla kesinleşen ve 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesi AK Parti milletvekili aday adaylığı başvuruları başladı.

Bu kapsamda Düzce’nin tanınan iş insanlarından Özkan Çakır ve Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünden istifa eden Burçin Sarıcan AK Parti Düzce Milletvekili Aday Adaylığı için başvurusunu yaparak dosyasını AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Sekteri Ali Süler’e teslim etti.

WhatsApp Image 2023-03-15 at 14.32.35

Çakır açıklamasında Düzce’nin sorunlarını en iyi kendisinin bildiğini ifade ederek “Ülkemizin yönetilmesi ile alakalı AK Partimizin milletvekilliği için aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Sizin aracılığınızla deprem bölgesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerim. Kalanlara ise sağlık diliyorum. Ben Düzce’deyim. Düzce’de 1968 yılında Dünya’ya geldim. Düzce’de 35 yıldır ticaretle meşgulüm. Düzce TSO’da ciddi görevlerde bulundu. Şu anda halen meclis üyesi olarak devam ediyorum. Düzce’nin, Düzceli vatandaşların, sanayicimizin, esnafımızın ihtiyaçlarını en iyi bilen arkadaşlarınızdan birisiyim. Düzce’nin ne ihtiyacı var? Çözümleri neler? Hepsini iyi biliyorum. Buna en iyi vakıf olanlardan birisiyim. Hep birlikte Cumhurbaşkanımızın vizyonunda, 2023, 2053, 2017 vizyonlarına kendi vizyonlarımızı entegre ederek, güzel bir çalışma ile Düzce’mize hizmet etmek istiyoruz. Özkan Çakır olarak ben milletin vekili olursam ve nasip olursa biz sadece Düzce’nin değil, ülkemizin, Türk dünyasının, Müslüman dünyasının hatta Müslüman olamayan mazlumların vekili olacağız. Her şeyden önce insanlığa hizmet etmek istiyorum. Düzce halkımıza selamlarını iletiyorum. İnşallah birlikte başaracağız” dedi.

WhatsApp Image 2023-03-15 at 14.31.42

AK Parti Düzce Milletvekili aday adaylığı başvurusunu tamamlayan Sarıcan ise şu ifadelere yer verdi:

“28. Dönem 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Düzce milletvekilliği için milletvekili aday adaylığı müracaatını yaptım. Kamudaki görevlerimden istifa ettim. Hem partimize hem bizlere hem de milletimize hayırlı uğurlu olsun diyorum.”