Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de vatandaşlar 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine odaklandı. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakına bağlı siyasi partilerde aday adaylığı süreci yaşanmaya devam ederken, Öncü Haber ekibi cadde ve sokaklara inerek Düzce halkına ‘2023 seçimlerinde TBMM’ye Gönderdiğiniz Milletvekillerinden ne bekliyorsunuz?’ diye sordu.

cats-1

Öncü Haber mikrofonuna konuşan Düzceli vatandaşlar ortak noktada buluşarak mevcut vekillerin halkın içine girmemesinden şikayet etti. 2023 seçimlerinin ardından kendilerini TBMM ‘de temsil edecek Milletvekillerinden halkın içinde olmalarını ve kentin sorunları ile daha çok ilgilenmelerini isteyen vatandaşlar, “Maalesef mevcut milletvekilleri halkın arasında girmiyor. Ben seçilecek milletvekillerini halkın arasında görmek isterim” dedi.

Peki, Düzce halkı TBMM’de kendilerini temsil edecek milletvekillerinden ne bekliyor?  

“Ben Milletvekillerini halkın içinde görmek isterim”

Ekran Alıntısı 2

Ekrem Şimşek: Düzce’nin sorunlarının çözülmesini bekleriz. Sorun ne diye soracak olursanız, bu saymakla bitmez. Hava kirliliğini temizlemek mümkün değil. Hava kirliliği bu Düzce’nin konumu olarak bir kere kaderi, ben öyle görüyorum. Hava kirliliği ile ilgili fabrikaları kaldırıp atamazsın, evlerde zaten soba yanmıyor %10 yanıyordur, %90 doğalgazdayız. Milletvekili bir kere seçim zamanı halkın içinde görüyoruz, seçimden sonra ben dolaşmalarını isterim. Ama görmüyoruz, bir sorun olmadan, bir felaket olmadan Allah göstermesin görmüyoruz. Ben vatandaş olarak 2-3 ayda bir halkın içinde görmek isterim. Ama maalesef göremiyoruz.

“Maalesef seçilen milletvekilleri halkın arasına girmiyor”

Ekran Alıntısı 3

Ali Küçükusta: Düzce’nin en büyük sorunu hava kirliliği, yolların dar oluşu, sosyal aktivitelerin kısıtlı olduğu daha geniş kapsamlı, halka hitap eden, halkı rahatlatan mesire alanları olsun, piknik alanları olsun yani eğlenebileceğimiz yerler yok.  Millet çoluğuyla çocuğuyla gezebileceği bir yer olsun istiyorum. Düzce’nin bir de sanayi bölgesi mi, turizm bölgesi mi, tarım bölgesi mi?  Bunların adı belli değil, Düzce ezbere gidiyor. Bir oluşumun içinde yol haritası çizilmesi gerekiyor. Maalesef mevcut milletvekilleri halkın arasında girmiyor. Ben seçilecek milletvekillerini halkın arasında görmek isterim.

“Seçilecek milletvekillerinden halka hizmet etmelerini bekliyoruz”

Ekran Alıntısı 4

Sabahattin Öztürk: Milletvekilleri seçildikten sonra halkın arasında gezmiyorlar. Halka hizmet etmelerini bekliyoruz, bir de bu enflasyonu düşünmeleri lazım. Enflasyonu düşmediği sürece işimiz, gerçekten çok zor. Düzce’nin en büyük sorunlarından bir tanesi hava kirliliği ve bu konuda hiçbir adım atıldığını göremiyoruz. Yeni seçilecek milletvekilinden bu sorunu çözmesini bekliyoruz. Bu nasıl olur; doğalgaz teşviki, fabrikaların denetlenmesi gibi.

“Milletvekillerinin Düzce’ye pek uğradıkları yok”

Ekran Alıntısı 5

Yakup doğan: Milletvekillerinin Düzce’ye pek uğradıkları yok. Sokakta ve caddelerde esnaf ne yapıyor, hiç gelmiyorlar. Öncelikle bu yüksek enflasyon olayı esnafı zor duruma düştükten sonra, bilmiyorum bir sıkıntı var, yani hiçbir şey artık eskisi gibi değil. Öce esnafın sorularına eğilmesini istiyoruz milletvekillerinden.  Düzce esnaf, köylü, çiftçi iç içe olduğu için, yani çiftçinin de ayağı kalkması lazım. Bunlardan öncelikle bunu bekleriz, güncel sorunları gidermek, önce halka, köylüye, çiftçiye eğilmesi lazım. Düzce’de çok mağdur olan aileler var, zor durumda olan esnaflar var, küçük esnaf aradan çıktı. Zaten özellikle büyük firmalar, küçük firmaları devlet destekli, güncel yaşayan esnafı yok etme aşamasına geldi bunlar.”

HABER: Savaş ARI