14 Mayıs 2023 Pazar günü Türkiye'nin sandık başına gideceği Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri'ne sayılı günler kala adaylar sahada yoğun mesaiye devam ediyor.

ÖZCAN SEÇİM ÇALIŞMALARIYLA DEĞİL ARACIYLA KONUŞULUYOR

Parti programları doğrultusunda gece-gündüz şehri karış karış arşınlayan adaylardan olan Millet İttifakı Düzce 1. Sıra Adayı Talih Özcan ise şu günlerde seçim çalışmalarından çok gezi ve propagandasında kullandığı araçla konuşuluyor. Resmi makam araçlarına mahsus olan kırmızı plakayı şimdiden aracında kullanmaya başlayan Özcan'ın bu tavrı kentte garip karşılandı. Normal şartlarda milletvekili seçilmesi halinde kendisine tahsis edilecek makam aracının plakası kırmızı olacak olan Özcan'ın, 14 Mayıs'taki sonucu görmeden kırmızı plakaya sarılması vekilliği kazanacağına kesin gözüyle baktığını gösterdi.

dfs5dsf

VATANDAŞ YADIRGADI

Hem halktan destek isterken hem de Düzce'de anonslu kampanya için kullanılan aracın plakasını kırmızı olmasını yadırgayan vatandaşlar, Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)'na gönderdikleri fotoğraflarla Özcan'ın bu tavrının fazla iddialı ve tuhaf olduğunu vurguladı.

İKAZA RAĞMEN PLAKA DEĞİŞMEDİ

Öte yandan kırmızı renkte olan her iki taraftaki plakada plaka numarası yerine 'Düzce Milletvekili Adayı Talih Özcan' yazması da şikayet konusu oldu. Edinilen bilgilere göre plakasız olarak Düzce sokaklarında gezen aracı gören vatandaşlar polise ihbarda bulundu.

VALİYİ BİLE BU ARAÇLA ZİYARET ETTİ

Bunun üzerine Özcan ve aracı kullanan şoför ikaz edildi ancak sonuç değişmedi. Aday Özcan, Düzce Valisi Cevdet Atay'a gerçekleştirdiği nezaket ziyaretin de dahi valilik bahçesine kırmızı plakalı araçla gelmeye çekinmedi.