14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem Milletvekilliği seçimlerine yönelik geri sayım devam ederken, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, seçimlere yönelik tahminlerini Öncü Haber mikrofonuna anlattı.

Düzce’de seçimlerde sürpriz sonuçlar çıkabileceğinin altını çizen Şahin, “Şu anda seçim atmosferine baktığınız zaman geçmiş seçimlere nazaran çok bir heyecan gözükmüyor sahalarda ama bütün partiler tabi sahada çalışmalarını sürdürüyor. Şu anda Düzce’nin 3 milletvekili var. Her parti 3 milletvekilinin 3’ünüde talip. Ama tabii Düzce’nin yapısı itibariyle sürpriz sonuçlar çıkabilir. AK Parti adına bakıldığı zaman 3-0 yapıyordu, işte en son 2-1 yapmıştı. Şu anda baktığınız zaman atmosfere sahada ki görüntüye göre sürprizlerde belki olabilir gibi. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle alakalı Düzce’de zaten geçmişten beri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı ayrı bir saygı ve sevgisi var. Geçmişte Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 70-75 oranlarında oy alınmış idi. Bu seçimde de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Düzce’den yüksek oranda oy alacaktır. Yüzde 60-70 gibi bir oy oranı alacak gibi gözüküyor” diye konuştu.  

WhatsApp Image 2023-04-27 at 13.02.22

“Erdoğan’ın istikrar için 5 yıl daha ülkeyi yönetmesini isterim”

“Tabii bana sorarsanız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir 5 yıl daha ülkeyi yönetmesini isterim” diyen Şahin konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Ben açık konuşayım oyumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a vereceğim Kaynaşlı Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkanı olarak. Çünkü ülkede istikrarın devam etmesi anlamında, huzurun, kazanımların devam etmesi anlamında gerçekten baktığın zaman savunma sanayinde, ulaşımda, sağlıkta, eğitimde birçok alanda başarılar elde edildi. Özellikle savunma sanayinde ülke artık dışa bağımlı olmaktan çıktı. Kendi uçağını, silahını, tankını yapabilir duruma geldi. Kendi aracını da artık yapmaya başladı. Yani sonuçta ülke hepimizin ülkesi, vatan hepimizin. Ülkemizin daha yüksek ve daha iyi seviyelere ulaşması, dünyada lider bir ülke olması için buna herkesin katkı sağlaması gerekir. Tabii gönül ister ki siyaset yaparken kimse kimseyi kırmasın, tabii ki eleştiri olacaktır. Herkes rakibine muhalefet gördüğü kişiye eleştiri olabilir bunlar gayet doğaldır. Olayı kişiselleştirmeden tamamen projelerle öne çıkmak gerekiyor. Halkın nabzını iyi ölçmek gerekir, halkın beklentisini bilmek gerekir. Tabii ki şu anda ki milletvekili adaylarının birçoğu vatandaşlar tarafından tanınmayan adaylardır, Düzce için söylüyorum. Belki daha farklı listeler olamaz mıydı? Olabilirdi... Daha böyle geniş kitlelere hitap edebilecek, geniş kitlelerin kabullenebileceği aday listeleri olabilirdi. Düzce için belki ileride daha güzel sonuçlar alınabilirdi. Tabii şu an bütün arkadaşlar sahaya çıkmışlardır. Ben herkese başarılar diliyorum. Milletvekilliği zor tabii, hakkını vermek lazım. Halktan kopmadan bir arada olmak lazım. Düzce’nin, ilçelerin, beldelerin sıkıntılarını, sorunlarını her zaman her yerde dile getirip çözüm yollarını bulması lazım. İnşallah Düzce’miz adına güzel bir sonuç olur.”

WhatsApp Image 2023-04-27 at 13.02.23 (7)

“Düzce’nin geride kalmış bazı sorun ve sıkıntıları var”

Seçilecek olan milletvekillerinin öncelikli olarak Düzce’nin geçmişten kalan problemlerini çözmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, “Gerçekten çalışacak, milletvekilliğin hakkını verecek, halktan kopmayacak, halktan uzaklaşmayacak, gurur yapmayacak, kibir yapmayacak milletvekillerinin olmasını gönlümüz arzu eder. Tabii Düzce’mizin geride kalmış bazı sorunları, sıkıntıları var. İnşallah bir an önce bunlarında çözümlenmesi anlamında hızlıca seçilen milletvekillerimiz hızlı bir çalışmak temposu içerisinde görevlerini yaparlar. Bir milletvekilinin nasıl olması gerektiğini göstermiş olurlar. Tabii bazı seçilen arkadaşlarımız, halktan kopuyorlar, bu çok da yaşanmıştır. Sonuçta bir şeye talip olmuşsan bu önemli bir görevdir. Milletvekilliği halka hizmet anlamında kutsal bir görevdir. Bu anlayışla bu bilinçle çalışırlarsa, yan gelip yatmazlarsa, sürekli halkla iç içe olurlarsa, halktan kaçmazlarsa güzel bir sonuç edilir, halkta bundan memnun olur. Zaten çalışan ve kendini gösteren bir milletvekili tekrar seçilir. İnşallah ben bu anlamda Düzce için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.