BAŞKAN YARDIMCILARI VE MÜDÜRLER BELİRLENDİ BAŞKAN YARDIMCILARI VE MÜDÜRLER BELİRLENDİ

GENEL MERKEZDEN DÜZCE KARARI: İL KONGRESİ MAYISTA

AK Parti Düzce’de yeniden kongre heyecanı yaşanacak. AK Parti Düzce 8. Olağanüstü İl Kongresi için genel merkez kararını verdi. Buna göre; il kongresi önümüzdeki mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

345894310 206649212161508 2116170910082238763 N Removebg Preview

YEREL SEÇİM SONUÇLARI ENİNE BOYUNA İRDELENDİ

31 Mart’taki yerel seçimlerde bir önceki seçimlerde olduğu gibi Düzce’de 5 belediye kazanabilen AK Parti’nin yerinde sayması, gözlerin genel başkanı temsil görevini üstlenen İl Başkanı Hasan Şengüloğlu’na çevrilmesine neden olmuştu. AK Parti’nin Türkiye genelinde kan kaybetmesinin arka planında ekonomi ve halka yeterince dokunulmaması gösterilirken, yerel ölçekte tüm il, ilçe ve beldeleri süzgeçten geçiren parti üst yönetimi, genel seçim sürecini göz önüne alarak gelecek 4 yılı teşkilatlanma olarak sağlam temeller üzerinde inşa etmek istiyor. Bu doğrultuda başarı yakalanmayan illerde il başkanları için değişim düğmesine basılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Hasan Şengüloğlu-8

İKİ SEÇİMDE DE ŞENGÜLOĞLU BEKLENEN BAŞARIYI YAKALAYAMADI

Bilindiği gibi 17 Ocak 2019 tarihinde göreve başlayan Mustafa Keskin, 2023 Genel Seçimleri’nde aday adayı olabilmek amacıyla 12 Ocak 2023 tarihinde il başkanlığı görevinden istifa etmişti. O dönem Düzce Merkez İlçe Başkanı olan Hasan Şengüloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Düzce il başkanı olarak görevlendirilmişti. Şengüloğlu’nun il başkanlığı yaptığı her iki seçimde de AK Parti, oy oranını yükseltemedi.

SEÇMEN SANDIKTA GEREKEN MESAJI VERİYOR

Öte yandan 6 yıl öncesine kadar tüm milletvekilliği ve belediyelerin iktidar partisinde olduğu Düzce’de, AK Parti için ‘ceketimi koysam kazanır’ günlerinin geride kaldığını seçmen, sandıkta açıkça gösteriyor.