Düzce Belediye Meclisi MHP Grubunda istifa depremi yaşandı. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP Listesinden Düzce Belediye Meclis Üyesi seçilen Ayhan Seyyar, yoğun iş temposu ve sağlık durumlarını gerekçe göstererek istifasını İl Başkanı İlhami Caboğlu’na sundu.

İstifa kararı ile ilgili ilk değerlendirmeyi Öncü Haber Merkezi’ne yapan Seyyar, “Yoğun iş temposu ve yaşadığım sağlık sorunları nedeniyle son zamanlarda Belediye Meclis toplantılarına katılamıyordum. Biliyorsunuz bu işlerde vebal var. Ben de bu vebalin altına girmemek için istifa etmeyi uygun gördüm. Ben sadece, Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa ettim. Parti üyeliğim devam ediyor, Allah izin verirse de önümüzdeki dönemde parti yönetiminde yer alacağım” dedi.

İstifanın arkasında Caboğlu’nun 2. Dönem hazırlığı mı var?

Seyyar’ın istifası parti içinde deprem etkisi oluştururken, MHP Kulislerinde ise Seyyar’ın istifasının ardında, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun 2. Dönem İl Başkanlığı görevine hazırlanma isteğinin etkili olduğu konuşuluyor.

İYİ PARTİLİ ÇAKAR AÇIK HAVA REKLAM İHALESİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI İYİ PARTİLİ ÇAKAR AÇIK HAVA REKLAM İHALESİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

Seyyar’dan boşalan koltuğu Özsoy dolduracak

Öte yandan  istifanın ardından Seyyar’dan boşalan koltuğa MHP eski Belediye Meclis Üyesi iş İnsanı Murat Özsoy oturacak. Özsoy’a MHP Düzce Belediye Meclis Üyeliği mazbatasının yarın ulaştırılacağı bildirildi. Özsoy, önümüzdeki ay başlayacak olan Düzce Belediye Meclis Toplantılarına MHP’li Meclis Üyesi olarak katılabilecek.

HABER: Savaş ARI