Dün Akçakoca ilçesinde belediyeye ait sosyal tesislerde Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın uğradığı saldırı Düzce’nin gündeminde geniş yer buldu. Saldırının ardından Düzce’nin her kesiminden kınama ve geçmiş olsun mesajları gelmeye devam ediyor.

Keskin: “Basın mensubuna yönelik fiziki saldırı kabullenemez”

ak-parti-duzce-il-baskani-mustafa-keskin-in-testi-pozitif-cikti-7916-big-1673436815

AK Parti önceki dönem İl Başkanı ve AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mustafa Keskin yayımladığı mesajında Ünsal’a ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulunarak, “Öncü TV Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum kendisine geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Basın mensuplarına yönelik fiziki saldırı kabul edilemez” dedi.  

Uzun: “Basını susturmak amacıyla yapılan saldırıyı kınıyorum”

50492-0

MHP Düzce Milletvekili Aday Adayı Halil Uzun da çirkin saldırıya karşı yayımladığı mesajında, “Öncü Medya Genel Yayın Yönetmenine karşı basını susturmak adına yapılan saldırıyı esefle kınıyor.  Özgür basının haber alma haber yayma haber taşıma ve en doğru şekilde haberi doğrudan kamuoyuna aktarması her ne olursa olsun engellenemez. Bu şekilde haberi engellemek adına da çirkin saldırıyı da kınıyor. Sadullah kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Tüysüz: “Saldırıyı ve kullanılan şiddeti esefle kınıyorum”

cats-8

İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Aslıhan Tüysüz Ünsal’a yapılan saldırı nedeniyle yayımladığı mesajında, şu açıklamalarda bulundu:

“Düzce basının önemli üyelerinden Öncü RTV’nin Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a yapılan saldırıyı ve uygulanan şiddeti esefle kınıyor, Sadullah Bey’e ve Öncü RTV ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Aksan: “Menfur saldırıyı kınıyorum”

28510

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a Akçakoca’da yapılan menfur saldırı ile ilgili bir kınama da Düzce’yi Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği Başkanı Cemal Aksan’dan geldi. Aksan, “Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a yönelik Akçakoca ilçesinde belediyeye ait sosyal tesislerde 3 kişinin yaptığı menfur saldırıyı kınıyoruz, kendisine ve bütün basın camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerine yer verdi.

DÜZDER Başkanı ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cemal Aksan, yayımladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Sayın Sadullah Ünsal'a yapılan saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyoruz, kendisine ve bütün basın camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyoruz. Basın ve ifade özgürlüğünün her zaman var olmasından yana olduğumuzu, yapılan sert eleştiriler ile ülke ve memleket menfaatlerinin gözetilerek bizlerin yanlışlarımızın farkına varması adına her zaman desteklediğimiz basın kuruluşlarının ve basın mensuplarının şiddete maruz kalmasının kabul edilemez olduğunu ifade etmek istiyoruz.”

Saldırı sosyal medyanın da gündeminde

Ünsal’ın uğradığı saldırı menfur saldırı sosyal medyanın da gündeminde geniş yer aldı. Düzce’nin sosyal medya platformu ‘Düzce Abisi’ saldırıyı  “Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sayın Sadullah Ünsal’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Sadullah Ünsal ve Öncü Medya Grubuna geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” sözleri ile kınadı.

Ne Olmuştu?

https://www.oncurtv.com/unsala-yaptigi-haber-den-dolayi-saldirdilar

HABER: Savaş ARI