Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu ‘Güne Merhaba’ programına konuk olan Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, belde de yürüttüğü çalışmalar ve projelerini masaya yatırdı. Belde sınırları içinde yer alan Organize Sanayi Bölgesi’nin istihdam ve ekonomiye büyük katkı sağladığını ifade eden Kılıç, “Beyköy’de işsizlik sorunu yok” dedi.

“Muhalefet belediye başkanı olmak zor”

10.15 MHP’den istifa ederek, neden AK Parti’ye geçtiğini anlatan Kılıç, “ MHP’den Belediye Başkanı seçildiği dönemde MHP’nin muhalefet partisi olduğunu anımsatan Osman Kılıç, muhalefet partisinin Belediye Başkanı olmanın zorluklarını anlatarak şunları söyledi:

“Muhalefet belediye başkanı olmak zor! MHP’nin 20 günlük belediye başkanıydım, Beyköy’ün ana yolu asfaltsızdı. Seçimin son konuşmalarında, ‘İlk işim bu yolu asfalt yapmak.’ dedim. ‘Yeni belediye başkanıyım asfalt yaptırıyorum.’ dedim basını çağırdım. O zaman vali Bülent Kılıç’tı. Vali ve Milletvekili Metin Kaşıkoğlu’nun talimatıyla o gece makineyi geri çektiler. O zaman iyi bir siyasetçi olsaydım iş bittikten sonra ‘Yaptım.’ derdim. 3 ay sonra yol devam etti. Yönetim geldi, ‘Böyle yapılır.’ dedi. Birbirimizi üzdük. Siyaset işin içindeyken kaybeden vatandaş oldu. Yerel seçimlerde daha iyi hizmet almak için iktidardan olmasından yanayım.”

Görüşmelerimiz sonrasında AK Parti’ye geçtim. Doğru yaptığıma inanıyorum. Siyasetle işim yok ama bu işe girdik öğretiyorlar. Benim derdim Beyköy halkına hizmet. 15 yıl önceki görüşteyim. Farkındalık yaratan bir belediye başkanı olmak istiyorum.”

“OSB’ler sayesinde Beyköy’de işsizlik sorunumuz yok”

Her fırsatta Beyköy’ün bir turizm kenti olması için çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Beyköy’de bulunan OSB’leri de es geçmedi. OSB’lerin istihdama ve ekonomiye ciddi bir katkı sunduğunu belirterek:

AK PARTİ’NİN YENİ BAŞKANLARI BELLİ OLDU AK PARTİ’NİN YENİ BAŞKANLARI BELLİ OLDU

10.21

“OSB’lerde çalışan 6-7 bin kişi var. Etrafımızda 15 köy var. Köylerden ve Beyköy ’den çalışmaya giden herkesin ekonomiye katkısı var. OSB’ler olmasaydı köydeki 2 tane genç çalışmaya gidecek miydi? Ya fındık toplayacaktı ya ormanda çalışacaktı. Beyköy’de işsizlik oranımız yok. Çalışmak isteyen herkes iş buluyor.

10.24

Beyköy 2 OSB’nin ortasında kalmış bir yer. Tarım arazilerimiz küçülmüş. Tarımın kontratını alıp parçalanmayı önlememiz gerekti, parçalanmışsa tekrar toparlayıp sanayiden olmasından yanayım. Sanayiye ve tarıma karşı değilim. Tarımı daha büyük arazilerde yapalım.” İfadelerinde bulundu.

“18 İmar yasasında memnuniyet yüzde 99”

İmar yasasını yürürlüğe soktuğu dönemlerde tepkilerin odağına yerleşen Başkan Kılıç, devletin yönetmeliğinde olan bir kanun olduğunu ve kendi inisiyatifine göre hareket etmediğinin altını çizerek şunları söyledi:

10.29

“550 dönüm arazi üzerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın projesi. Türkiye’de 5 ilde yapılan örnek projelerden 1 tanesi Beyköy’de yapıldı. Sınırları belli, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na verdik ihalesini o yaptı. Müteahhit firma geldi 18’i yaptı. Firmaya ne yapacağını söyleme şansımız yok. 18’in özelliği herkese eşit davranan bir sistem. 550 dönümde 2,5 dönüme sahip bir abimiz bizi şikâyet etti. Mahkeme sürecini bekliyoruz. Rapor bizim lehimize geldi. 18 uygulamasında vicdanım çok rahat.”

Benim hedefim Beyköy’ü 20 bin nüfuslu yapmak. Alt yapılarımı öyle yapıyorum. Yıl sonunda nüfusumuz 7 bini zorlayacaktır.