AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu, yine dolu dolu bir seçim çalışması gerçekleştirdi. Düzceliler'in yakından tanıyıp sevdiği, girdiği her ortamda samimiyetle ağırlanan Kuşçuoğlu, ilk olarak Düzce'de yaşayan Karslı vatandaşlara misafir oldu. Karslılar Derneği'nin kapısını çalan tecrübeli siyasetçiye ziyaretinde eşlik eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kuşçuoğlu'ndan övgü dolu sözlerle bahsederek, 14 Mayıs'ta hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de AK Parti adayları için destek istedi.
AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu da buradaki konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye duyulan derin sevgi ve güven için teşekkür ederek, pazar günü gerçekleşecek seçimde oyların yeniden istikrar için atılmasını istedi.
Öte yandan ziyaret esnasında AK Parti heyeti tarafından Karslı olan 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik, Haberleşme Bakanı ve Kars Milletvekili Ahmet Arslan telefonla arandı. Kars’tan Düzceliler'e selam ve sevgilerini ileten Arslan, Düzce'de yaşayan hemşehrilerinden davaya sahip çıkmasını istedi. Karslılar Derneği yönetimi ve üyeleri alkışlarla 'Her zaman destek' tezahüratları yaptı. 
Derneği dolduran Karslılar, 'Türkiye'ye ve Düzce'ye hizmette oyumuz yine AK Parti'ye.' diyerek, vekil görmek istedikleri Aday Kuşçuoğlu'nun çok güzel çalışmalara imza atacağına inandıklarını vurguladı.
Yoğun seçim ziyaretlerinde genç çiftlerin mutluluklarını ortak olmayı ihmal etmeyen Kuşçuoğlu, iki ayrı düğün merasimine katılarak, yeni evli gençlere bir ömür boyu mutluluklar diledi. 
Her yıl merkeze bağlı Bahçeköyü'nde düzenlenen baharın gelişini müjdeleyen Hıdrellez Şenlikleri'ne de katılan Kuşçuoğlu, renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, köy sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılandı. Milletvekili Adayı Kuşçuoğlu'nun ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, her zaman halkın içinde olma sözü veren tecrübeli siyasetçiye sonuna kadar güvendiklerini dile getirdi.