Düzce’de, özellikle gençler arasında yaygınlaşan uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde başarılı operasyonlara imza atmaya devam ediyor.

Uyuşturucu ile mücadelede iş birliği mesajı yayımlayan CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, bu konuda siyaseten üzerine düşen tüm görevi yapacağının altını çizdi.  “Ülkemizin ve Düzce’mizin en büyük sorunu haline gelen uyuşturucu illeti gençliğimizi bitirmekle kalmıyor aile kutsallığını bitirerek aile temelini de sarsıyor”  diyen Özcan, Düzce halkının da mücadeleye tam destek vermesi gerektiğini söyledi.

Özellikle uyuşturucu batağına saplanan gençlere çare olabilmek için çırpınan ebeveynlerin bu mücadelesinde toplumsal dinamiklerin yerel ve ulusal bazda çözüm odaklı çareler bulmasının kaçınılmaz hale geldiğine dikkat çeken Özcan, “Bu anlamda hassasiyet ve samimiyetle mücadele eden başta Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre ve tüm adliye birimini gayretlerinden dolayı yürekten tebrik ediyorum”  diye konuştu.  

ÖZCAN: EMNİYET BİRİMLERİMİZİN MÜCADELESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Başarılı uyuşturucu operasyonların altına imzalarını atan İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ile İl Jandarma Alay Komutanı Murat Kılıç ve tüm personellerini tebrik eden Özcan,“ Düzce halkının bu konuda hassasiyet göstermesini özellikle emniyet birimlerine destek olmalarını, bir canın bir gencin bir ailenin kurtuluşuna sebep olunacağını idrak edeceklerine inancım tamdır”  ifadelerini kullandı.

Özcan son olarak şunları söyledi:

“Yüksek ve orta öğretim eğitiminin başladığı bu dönemde ülke ve Düzce olarak uyuşturucunun kökü kazınana kadar sonuna kadar millet devlet iş birliğiyle bu illetten millet olarak kurtulma mücadelesi insani, vicdani elzem bir mecburiyettir. Hizmeti veren emeği geçen tüm asayiş birimlerimize gönülden teşekkür ediyorum.”

HABER: Savaş ARI