MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu Kitabın Ortasından Programı’na konuk oldu. Öncü TV, Öncü Radyo ve Radyo Kent’de ortak yayınlanan programda seçim sürecini ve seçim sonuçlarını değerlendiren Caboğlu çarpıcı iddialarda bulundu.

 “DÜZCE’DE SONUÇ 3-0 OLABİLİRDİ”

Cumhur İttifakı olarak seçime girseydik CHP’nin Düzce’de vekili olmazdı diyen Caboğlu, “Biz MHP olarak 2018 yılında almış olduğumuz oyu aslında tekrar almış bulunmaktayız. 2018 yılında ittifak yapmış olsaydı o zamanda biz milletvekili alamaz durumdaydık. Vatandaşlarımız sahaya indiğimizde bize fırça atarcasına, ‘niye siz ittifak yapmadınız? Niçin tek liste seçime girmediniz?’ şeklinde konuştu. Cumhur İttifakı olarak sadece AK Parti ile MHP’nin almış olduğu oyların toplamı baktığınızda Düzce’de 3-0 olurdu sonuç çıkma durumu.  Cumhur İttifakı’nın almış olduğu oy küçümsenecek bir oy değil. Cumhur İttifakı olarak seçime girmiş olsaydık Düzce’de CHP’nin vekili olmazdı. Şu an ki haliyle ise 2 AK Parti, 1 Millet İttifakı. Ben de buradan şöyle söyleyeyim, 2 Cumhur İttifakı , 1 Millet İttifakı şekliyle değerlendirmek lazım ama birlikte seçime girmiş olsaydık 3-0 olacaktı” diye konuştu. 

“KILIÇDAROĞLU SEÇİMİ ALIRSA BU TABLOYLA MEMLEKETE HİÇBİR ŞEY YAPAMAZ”

Cumhur İttifakı olarak TBMM’de açık ara önde olduklarını belirten ve Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek isteyen Caboğlu, “Cumhur İttifakı olarak TBMM’de açık ara öndeyiz. ‘İktidar olacağız’ söylemiyle ortaya çıkan Millet İttifakı’nın çok geride olduğunu görüyoruz. Burada milletvekilliği ile ilgili bir sıkıntı yaşamış olabiliriz ama ülke ortalamasında Millet İttifakı’nın açık ara önündeyiz. Pazar günü seçim var. Bu memleket bizim. Bizim millet olarak farklı siyasi görüşlerimiz olabilir ama tek vücut halindeyiz. 14 Mayıs’ta halkın iradesi sandığa yansımış ve sonuç ortada. Vatandaşlarımız şunu söylemiş; ‘Bu önümüzdeki 5 yıl ben Cumhur İttifakı’ndan hizmet almaya talibim.’ Dolayısıyla Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki 5 yıl boyunca yöneteceği iddiası ve sonucu ortadadır.

Recep Tayyip Erdoğan seçim aldığında iyi bir meclis tablosuyla yolumuza devam edeceğiz. Kılıçdaroğlu seçimi alırsa eğer TBMM’de çalışma yeterli sayısı olmayan bir meclis tablosuyla bu memlekete hiçbir şey yapamaz. Ülkesini, vatanını seven bu sonuçla Recep Tayyip Erdoğan’a oyunu verir. 5 yıl boyunca da kalmış olan, tamamlanması gereken hizmetlerimizi de alırız” dedi. HABER- ECE MUTLU