Yarın yapılacak olan seçimler için Akçakoca eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Düzceli vatandaşlardan Erdoğan için oy istedi. Yemenici seçimlerde oy hakkını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullanacağını belirterek; “Sizleri de Türkiye Yüzyılı idealine oy vermeye davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Düzcelilere seslenen Yemenici açıklamasında şunları söyledi:

Değerli Hemşehrilerim;

“Bugüne kadar söylenecek her şeyi söyledin, değerlendirildi, karar verildi. Bu seçimlerin öncelikle Türkiye’mize, Düzce’mize, Akçakoca’mıza, bölgemize ve dünya insanlığına hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye seçimlerinin artık yalnızca iç meselemiz olmadığını dünya basınını takip ettiğimizde net şekilde görülüyor. Vatandaşlarımız hangi partiye ve hangi adaya oy verirse versin, bu oylar çok değerlidir, çok kıymetlidir ve çok saygındır. Tüm hemşehrilerimi öncelikle iradelerini sandığa yansıtmaya, bu demokrasi bayramını büyük bir olgunluk ve vakarla dünyaya göstermeye davet ediyorum.

Ben bu ilçeye tüm iyi niyetimle, tüm benliğimle, tüm enerjimle, tüm bilgi ve birikimimle gece gündüz hizmet etmiş, hemşehrilerimizin helal oyları ile başkanlık yapmış sizlere ve ilçeme birçok büyük hizmeti kazandırmış bir evladınız ve kardeşiniz olarak oyumu cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan yana ve Türkiye yüzyılı idealinden yana kullanacağımı belirtmek istiyor sizleri de Türkiye Yüzyılı idealine oy vermeye davet ediyorum.

Bu ülkeyi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin de ilerisine taşımak için 85 milyon bir olup ülkemizi bu noktaya taşıyacağız. 14 Mayıs seçimlerinden hangi sonuç çıkarsa çıksın yüce Türk milletinin özgür iradesi ile verdiği karardır ve herkesin saygı göstermesi esastır. Rabbim en hayırlı sonucu ülkemize nasip etsin…”