banner851

banner614

MECLİS KÖYÜN ADINI DEĞİŞTİRDİ

banner619

Merkeze bağlı Fevziye Köyünün ismi İl Genel Meclisi Eylül ayı 2.Birleşiminde köy halkının adli ve idare işlerinde zor durumda kalmalarından dolayı oy birliğiyle değiştirildi. Köyün adı bundan sonra Bostanlık olacak.

banner846
Yerel Haber 02.09.2015, 12:00
4570
MECLİS KÖYÜN ADINI DEĞİŞTİRDİ
banner844
İl Genel Meclisi Ağustos ayı ikinci birleşiminin gündem maddelerinden biri de İhtisas Komisyonlarından gelecek raporların görüşüp karara bağlanması oldu. Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Komisyonunun bir önceki toplantıda gündeme aldığı Düzce Merkeze bağlı Fevziye Köyünün ismi değiştirilerek Bostanlık adında yeni isim verilmesi talebi karara bağlandı. Komisyonun hazırladığı rapor meclise sunularak oy birliğiyle onaylanınca Fevziye Köyünün adı Bostanlık olarak değiştirildi. 
Komisyonda görevli Meclis Üyesi Düzce Merkeze bağlı Fevziye Köyünün ismi değiştirilerek Bostanlık adında yeni isim verilmesi talebi komisyon tarafından araştırılma ve inceleme yapıldığını ifade etti.

DEĞİŞİKLİĞİN GEREKÇESİ

Değişikliğin gerekçesi; “Köyüyle benzerlik taşıyan Şaziye, İslahiye ve İhsaniye köylerinin olması ayrıca köy halkına gelen adli ve idari evrakların karışması ve evrakların zamanında alınamaması nedeniyle vatandaşların adli ve idari dairelere karşı mağdur duruma düşmektedirler. Köy isminin Bostanlık olarak anıldığı için köy isminin Bostanlık olarak değiştirilmesinde bir sakınca olmadığı komisyon tarafından uygun görüldü.” şeklinde ifade edildi.

Haber; Y.SEVER
Yorumlar (25)
MATILI 12 ay önce
Cok iyi oldu köyümüz bostanlık olarak biliniyordu zaten hatta civar köylerde matı olarak bile anılıyor keşke diğer köyler de eski ismiyle anılsa (taraş sadova bekirler köyü kapıcı) 20 yaşindayım daha yeni isimlerini kullanan görmedim
FATİH MEHMET ARAR 6 yıl önce
ZATEN ESKİ ADI BOSTANLIKTI . ÜÇ YOL KÖYÜ SADUVA , ŞAZİYE BEKİRLER KÖYÜ, İHSANİYE KAPICI , İSLAHİYE TARAŞ ADLARI İLE BİLİNİYORDU. NE OLDUDA DEĞİŞTRİLDİ. ESKİ ADI YERİNE GELMİŞ
VATANDAŞ 6 yıl önce
Postacıların suçunu araştırmayıp köyün adını değiştirmişler ! Postacılar görevlerini düzgün yaparlarsa problem çıkmaz. Köyün adını bilmeyen dağıtıcı mı var;akşama kadar yatıp görevlerini yapmıyorlar, evraklar muhtarlığa, vatandaş maadur.Tebligat yok.
MACIR 6 yıl önce
Gayet yerinde ve mantıklı bir karar olmuş. Taraş, Kapıcı, Sodava gibi değişmesi gereken yerler var. Bazı ''''vatandaş''''lar yaşını başını almış ama duymamış. Ne kadar da üzücü. Neyse kızanlarım hadi bi matı turu yapalım deyem. Baynanmadan uz durun :
MATI 6 yıl önce
SÜPER
sadovalireis 6 yıl önce
Bu değişiklik iyi olmuş üçyol yerine sodava olmalıdır geçmiş bizi öyle biliyor gelecekte sadova bilsin
bostanyeri idi eski adı 6 yıl önce
bostan yeri olsun
tebrik ederim emekçilere 6 yıl önce
Hiç üşenmemiş sonunda degiştirmişsiniz inşaallah çevre köylerde degişir onlardada çok benzerlik var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık