Fındık fiyatları konusuna da değinen Öztürk, TMO’nun bu yıl üreticiden fındık alımı yapacağını dile getirerek, “çiftçiyi memnun edecek bir fiyat politikasının uygulanacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

758900aa-1132-414f-8f5f-1690eaf348f0

Geçtiğimiz haftalarda yaşadıkları sorunlar nedeniyle,  Akçakoca – Karasu Karayolunu trafiğe kapatarak seslerini duyurmaya çalışan ilçeye bağlı Melenağzı Köylülerine CHP’nin ardından AK Parti’den de ziyaret geldi. Önceki dönem Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Fazlı Koç ve AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ile birlikte Melenağzı Köyü’ne çıkartma yapan AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, köylü vatandaşların sorunlarını dinledi.

2a9b8100-2908-4523-bc7f-26345ac446f2

“5 kilometreyi çöpe mi atalım? Yazık günah”

Köyde yaşanan su probleminin büyük ölçüde çözüldüğünü belirten Öztürk, yol sorunu için ise Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerini bölgeye davet edeceklerini söyledi. 5 kilometrelik yolun maliyetinin 6 – 7 Milyar TL olduğunu vurgulayan Öztürk, “Karayolları Genel Müdürüyle görüştüm dedim ki, Düzce’nin iki tane önemli yol problemi var; bir tanesi Yığılca yolunun hala bitmemiş olması, bir tanesi de bu yoldur. Burasıyla alakalı geri kalan 5 km’nin, 3 km’si tünel, 2 km’nin geçeceği yerde ise zemin bataklık geliyor. Maliyeti yaklaşık olarak TL cinsinden 6-7 milyar TL. Şuna karar verdik, Karayolları Bölge Müdürü, Karayolları Genel Müdürü, onları da alarak buraya geleceğiz. Burayı niye yapamıyorlar? Alternatif çalışmaları nedir? Diyerek ‘vatandaşın yanında söyleyin’ dedik. Şunu da söyledim; ben kendilerine orası bitmiyorsa da alternatif güzergâh belirlenir, 7 milyar oraya harcamak istemiyorsanız, 1 milyar başka bir yere harcayın ve kamulaştırmasını yapın, zemini daha sağlam olan bir yerden geçirin. Bu yol buraya kadar gelip de 5 kilometreyi çöpe mi atacağız? Yazık günah. Biz bu konuda mutabık kaldık, Karayolları Bölge Müdürü ve Karayolları Genel Müdürü buraya gelecek, bizler de buraya geleceğiz. Bundan sonra şeffaf olacağız, biz bunu yaparız diyerek buradan gitmeyeceğiz. Yapılacaksa nasıl yapılacağını, yapılamayacaksa da neden yapılamadığını, benimle birlikte sizler de öğreneceksiniz” diye konuştu.

ÖZCAN: 100 YILLIK LİSE KÜÇÜK DÜŞÜRÜLÜYOR ÖZCAN: 100 YILLIK LİSE KÜÇÜK DÜŞÜRÜLÜYOR

d377b198-b3b3-446e-ba1c-7aa25495c1a4

“TMO bu yıl fındık alımı yapacak”

Fındık fiyatlarının en kısa zamanda açıklanacağı müjdesini veren Öztürk ayrıca, “TMO fındık alacak, en kısa zamanda fiyatın açıklanmasını bekliyoruz. İnşallah çiftçimizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir fiyat açıklanması konusunda, Karadeniz vekili olarak, hem Tarım bakanımızla hem de ilgili mercilerle görüştük. Çiftçinin katlanmak zorunda olduğu maliyetlerin, son dönemde geldiği noktayı kendilerine ilettik. Bu anlamda çiftçiyi memnun edecek bir fiyat politikasının uygulanacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI