AK Parti’nin 2 vekilini koruması, MHP’nin Düzce’de vekil çıkaramaması ve CHP’nin tarihte ilk kez Düzce’de vekil çıkarması hakkında Düzceli vatandaşlar Öncü Mikrofonuna konuştu. Hülya Sezer isimli bir vatandaş MHP’den vekil çıkmaması konusunda hayal kırıklığı yaşadıklarını söyleyerek,  “Düzce’de MHP’den en azından 1 vekil bekliyorduk hayal kırıklığına uğradık. CHP’den 1 tane çıkmasına bile çok üzgünüz şu anda” dedi.

Düzceli vatandaşlar şu değerlendirmelerde bulundu:

“MHP’DE KAYBETTİ AMA YAPACAK BİR ŞEYİMİZ YOK”

“Hayri Yücedağ: CHP’nin buradan milletvekili çıkarmasına ben şaşırdım. MHP’de kaybetti ama yapacak bir şeyimiz yok. Herhalde fazla çalışmadılar o yüzden kaybetmiş olabilirler. CHP buradan milletvekili çıkarttıysa demek ki burada tanınan bir kişidir.

1-50

“DEVLETİMİZ ÇOK GÜZEL İŞLER YAPMIŞTIR AMA BİRİLERİ BUNA KARŞI ÇIKMIŞTIR”

İsmail Yiğit: Seçimler başarılı geçti. Herhangi bir kaybımız yok. Tek kaybımız zaman kaybı. Haybeden yere bu reklamlara paralarımız ziyan oluyor. Keşke bu olay dün akşam bitseydi daha iyi olurdu. Bazı gerçekler görünmeyebilir. Devletimiz çok güzel işler yapmıştır ama birileri buna karşı çıkmıştır. Bunun karşılığında oy dağılımı bu şekilde oldu. Bunu beğenmeyenler o tarafa ağırlık verdi. Aslında kazandık sayalım ama bir yandan kaybettik. Yapılan iyi şeyler görünmüyor şu anda. Her seçimde böyle olmuştur zaten. Türkiye Cumhuriyeti’nde 40 çeşit insan var, nasıl ikna edeceksin? Bugün onu seviyorlar, yarın bunu seviyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’ni sevmek lazım, kaybetmemek lazım. Siyasi işler farklı işler. Herkes menfaat peşinde. Bizde halk olarak onun peşine, bunun peşine koşuyoruz. Diğer partilerde de iyi insanlarımız var ama tercih hakkı. Halk böyle düşünüyor, ona da saygı göstermek zorundayız. Seçilen kişi kötü birisi değil. O da iyi birisi öbürleri de iyi birisi. Hepsi bir şeyler yapma amacıyla geliyor. Düzce’mize hayırlı olsun.

2GKLLKFDLKG

“HİÇBİRİNE OY ATMADIM, EŞİMİ DE GÖNDERMEDİM”

Mehmet Yıldırım: İktidarın gevşekliğinden oldu. Buradan çıkarmaması lazımdı. Ben ne oy atmaya gittim, ne başka bir şey. Hiçbirine oy atmadım, eşimi de göndermedim.

3-37

“1 VEKİL BEKLİYORDUK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK”

Hülya Sezer: Düzce seçimlerinde milletvekilliği bakımından hiç memnun değiliz. En azından 1 MHP bekliyorduk. Seçimlerden hiç memnun değiliz. HDP ile ittifak yaptıkları için, bütün şehitlerimi ayaklar altına alarak hepimizi geçtiler. MHP’nin vekil kaybetmesine çok üzgünüz. Düzce’de MHP’den en azından 1 vekil bekliyorduk hayal kırıklığına uğradık. CHP’den 1 tane çıkmasına bile çok üzgünüz şu anda.

4-26

“KAYBETMEKTE VAR, KAZANMAKTA VAR”

Havva Balcaeken: Gelen herkes kendini değil, vatandaşı düşünsün, çevreyi düşünsün. Çevrede olan zararları onarsınlar. Ne yapılacaksa onlar yapsınlar. Herkes hak ettiği yere devam etsin. Hak etmiyorlarsa bıraksınlar. MHP kaybetti, bir şey diyemeyiz. Bu bir oyundur. Kimi kazanır, kimi kaybeder. Kaybetmekte var, kazanmakta var. Sonuçta CHP kazanmış. Umarım onuruyla, gururuyla inşallah sahip çıkar Düzce’mize, daha güzel yere getirir. İnşallah vatana, millete hayırlı olsun.

5-17

“KEŞKE CHP ÇIKARMASAYDI”

Şükrü Yalçın: İnşallah hayırlısıyla çalışırlar, memnunum. Keşke CHP çıkarmasaydı. Hepsi AK Parti olsa daha iyiydi benim için.

6-8

“AYŞE KEŞİR KİMSEYE KUCAK AÇMADI”

Sedat Koçaloğlu: Türkiye Cumhuriyeti’ne hayırlı olsun. Başarılar diliyoruz. Ayşe Keşir’den iyi olur. Ayşe Keşir kimseye, ‘işiniz var mı? Yok mu?’ diye sormadı. Ayşe Keşir kimseye kucak açmadı. İnşallah hayırlısı olur.

7-10

“SİSTEM YENİ MİLLETVEKİLLERİYLE DAHA GÜZEL OLABİLİR”

Metehan Güzel: Şu anlık sonuçlardan memnunuz gibi. Faruk Özlü’den zaten memnunuz. Milletvekilleri de bence çok bilgim yok ama güzel. Değişim bence güzel, değişim olmalı. Şu anki sistem kötü ilerliyor gibi bana göre. Sistem yeni milletvekilleriyle daha güzel olabilir.

8-4

“CHP’NİN VEKİL ÇIKARMASI KONUSUNDA MEMNUNUM”

Leyla Yüksel: Sonuçlardan memnun değilim ama CHP’nin vekil çıkarması konusunda memnunum, sevindim.

9-4

“MİLLET İTTİFAKI’NIN BÜTÜN MİLLETVEKİLLERİNİ ÇIKARTMASINI İSTERDİM”

Cihat Hartlı: Sonuçlardan nispeten memnunum ama Millet İttifakı’nın bütün milletvekillerini çıkartmasını isterdim. 20 senedir AK Parti milletvekillerinin 3’ünüde çıkartıyordu ama hiçbir işe yaramadılar. Düzce’nin hali ortada. Düzce şu anda otopark mafyasının eline geçmiş. Her taraf otopark. Ne milletvekilleri ne de belediye AK Partili olmasına rağmen, güçler elinde olmasına rağmen hiçbir halta yaramıyor benim görüşümce.

10-3

“BEN HER ZAMAN AK PARTİLİYİM”

Durcan Erdoğan: Ben her zaman AK Partiliyim. İnsanların öngörüsü bu seçimler.

11-18

“CHP’YE KARŞI ACAYİP TAVIRLIYIM”

Cemile Nur Hakyemezoğlu: Sonuçlardan memnunuz. Ben CHP’ye karşı acayip tavırlıyım. Ben siyasetten de pek anlamam.

9-5

“DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ, MUTLUYUZ”

Hava Uslu: Sonuçlardan Düzce için memnunum ama Türkiye genelinde de olsaydı daha memnun olurduk. İnşallah kazanacağız. Devletimizin yanındayız, mutluyuz. Milletin görüşü, iradesi ama AK Parti’den olsaydı daha iyi olurdu. İnşallah sonumuz iyi olur. Herkesin fikrine saygımız sonsuz ama ülkemiz hiç yerlere gitmeyecek bu şekilde olursa. Devletimizin bazı yanlışları olabilir ama yapılanları da görmek lazım. Halkın parası diyorlar ama kullanmak önemli. Heykel yaparak değil icraat yaparak bunu gösterenlere nedense herkes karşı geliyor. İnşallah daha iyi oluruz diye temenni ediyorum.” Şeklinde konuştular.

13-1

HABER: ECE MUTLU – KAMERAMAN: ZEKİ AŞIKOĞLU