Düzce temaslarında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, tüm ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de bakanlığın gençlik merkezleri ve spor alanları projelerinin artarak devam ettiğini söyledi. Düzce’nin bir spor şehri olduğunu vurgulayan Bakan Bak, “, Türkiye’nin dört bir yanında, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, özellikle de spor tesisi konusunda Türkiye bir devrim yaşıyor” diye konuştu. Düzce mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü ise, kentte 3 adet spor tesisi planladıklarını söyledi. 
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Düzce temaslarına devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde Düzce’ye gelen Bakan Bak, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı tesislerde incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Bak, Düzce’den kendisine birçok talep geldiğini belirtti. 

Bakan1
“Düzce’de sporu seven bir gençlik var”
Düzce’nin bulunduğu konumu itibarı ile spor dostu bir şehir olduğunun altını çizen Bakan Bak, “Gençler ile bir arada olduğumuz için çok mutluyuz. Öncelikle ifade ettiğimiz gibi Düzce, bulunduğu konum itibarı ile spor hayatı ve spor açısı olan bir şehir. Daha önceki süreçlerde ben futbol  branşında olmak üzere pek çok branşla ilgili konular da Düzceli sporcularla bir araya geldik. Onlarla değişik görüşmelerimiz oldu. Buralarda sporu seven  bir gençlik var. Özellikle de bu noktada, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bizler, Türkiye’nin dört bir yanında, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, özellikle de spor tesisi konusunda Türkiye bir devrim yaşıyor. Müthiş tesisler yapılmaya devam ediliyor. Müthiş tesisler yapıldı ve yenileri de devam ediyor. İnşallah sizin de ifade ettiğiniz gibi Düzce’nin bazı talepleri oldu. Gençlerimizin talepleri,  vatandaşlarımızın talepleri oldu, onları birlikte paylaşacağız.  Tabii, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, biz öncelikle milli manevi değerler sahip, ülkesini seven, kültürünü benimseyen,  kültürünü takip eden, ama bunun yanında da özgüveni yüksek gençlerle beraber yürüyerek devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Whatsapp Image 2024 02 25 At 14.28.32 (1)
“Gençlerimizin taleplerini dikkate alıyoruz”
Her zaman genç neslin taleplerini dikkate aldıklarını kaydeden Bakan Bak, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: 
“Gençlik boyutunda baktığımız zaman, yaklaşık sayısı 400 olacağı gençlik merkezlerimizde, Yine sayısı 300’lere yaklaşan üniversitelerdeki gençlik ofislerimizde ve sayısı 50 civarında olan  gençlik kamplarımızda, gençlerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Bunun yanında tabii pek çok belediye ile ortak çalışmalarımız var. Onlarla beraberde gençlik merkezileri yatırımları yapıyoruz.  Cumhurbaşkanımız yıllarca spor kulüplerinde yöneticilik yapmış. Tabii gençler için de özellikle kültürün sürdürülmesi çok önemli biz gençlik merkezlerimizde tiyatrodan müziğe, sanata, dil öğrenmesinden, teknolojiye kadar pek çok konuyu gençlerimizin talepleri doğrultusunda yapıyoruz”

Whatsapp Görsel 2024 02 25 Saat 11.37.31 3Ba3E72D
“Düzce’ye çok amaçlı bir spor salonu kazandıracağız”
Düzce’ye yapılacak spor yatırımlarından da bahseden Bakan Bak,  “Düzce Belediye  Başkanımız Dr. Faruk Özlü’yü ziyaret ettik. Düzce’de, Kiremitocağı  Mahallesi’nde Gençlik Spor Merkezi yanında bulunan 5 dönümlük arazi üzerine çok amaçlı bir spor salonu kazandıracağız. Hemen yanında okçuluk için bir tesis kazandıracağız. Belediye Başkanı güzel bir spor vadisi yapıyor, amatör sporlar için yapılacak olan sahalara bizde destek olacağız. Bunun yanı sıra; Akçakoca’da, 350-400 kişi kapasiteli KYK’ya ait bir yurt yapacağız. Düzce’nin Kuzey bölgesinde atletizm pisti ve sahası yapacağız. Kaynaşlı’da bir gençlik merkezi, Yığılca’da kapalı saha yapacağız. Okulların bahçelerine talep edilen butik salonlar, antrenman ve futbol sahalarını kapsayan güzel bir paket şeklinde yatırımları Düzce’ye kazandıracağız. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü gerçekten çok kıymetli, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde görev yapmış, Düzce’yi değiştiren ve dönüştüren bir başkanımızdır. Düzce’de 23 Kasım’da bir deprem meydana geldi, ardından ,ise asrın felaketi olan 6 Şubat depremleri meydana gelince, buradaki işler ve planlar biraz arka planda kalsa da devam ediyoruz ve tamamlayacağız. Yaklaşan 31 Mart yerel seçimlerinde ise ,tecrübesi ve bilgi birikimiyle, yaptığı işlerle Başkanımız göreve devam edecek İnşallah” açıklamalarında bulundu. 

Whatsapp Görsel 2024 02 25 Saat 11.37.49 220227D6
Başkan Özlü: “Bu şehirde 3 adet spor kampüsü planlıyoruz”
“Bu şehirde 3 adet spor kampüsü planlıyoruz” diyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ise, kentte spor yatırımlarının artarak devam edeceğini müjdesini verdi. Başkan Özlü, sözlerine şu şekilde devam etti:
“Bunlardan birisi Şıralık bölgesindeki spor kampüsü, yaklaşık 140 dönüm arazi Gençlik ve Spor Bakanlığımıza tahsis edildi. Biliyorsunuz merkezde bir stadımız vardı. Gelişmiş şehirler statları makul bir mesafede şehirin dışına taşıdılar. Bizim büyük bir stadyuma ihtiyacımız yok. 4800 kişilik bir standı inşa ettik. Orada maçlarımızı yapıyoruz Düzcespor’da maçlarını orada yapıyor. Burası Düzce’nin Güney Spor kampüsü olacak 140 dönümün içinde planladığımız spor faaliyetlerinin olacağı bir kampüs. Yine 2’nci planlamamız Düzce’nin kuzeyine hitap ediyor. Az önce değerli bakanımızın söylediği gibi atletizm pistinin yapılacağı yer. Kuzeydeki 210 dönüm biz Düzce belediyesi olarak onarımını yapıyoruz.  210 dönüm Gençlik ve Spor Bakanlığımıza tahsisli sayın bakanımız da müjdeyi verdi. Oraya atletizm pistinin yapılacağız.”
HABER: Savaş ARI
KAMERA Liva Nur ÜNSAL