Beyköy Belediye Başkanlığı makamında devir teslim töreni gerçekleştirildi. MHP’den Beyköy Belediye Başkanı seçilen Fatih Ocak, Merkez İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldıktan sonra, MHP il yönetimi ve meclis üyeleri ile birlikte belediye binasına geldi.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 16.17.25

Makamda gerçekleşen devir teslim töreni duygusal anlara sahne oldu. Beyköy eski Belediye Başkanı Osman Kılıç, 3 dönemdir sürdürdüğü görevin teslim ederken duygu yüklü bir konuşma yaptı.

“Benim lakabım Beyköy büyükşehir belediye başkanıdır”

Kılıç, şöyle konuştu: “Kadir gecemiz mübarek olsun. Bayramınızı da şimdiden kutluyorum. Kazanan Beyköy olmuştur. 15 yıl önce buraya nasıl gelmişsem o şekilde gidiyorum. Tüm hakkımı Beyköy vatandaşlarına helal ediyorum. Benim lakabım Beyköy büyükşehir belediye başkanıdır. Fatih kardeşimin taşıyacağına da inancım var. Hep de takipçisi olacağım. Yaptığım görev süresince belediyenin 1 lirasına tenezzül etmedim. Hırsızlık yapmadım. Kendi menfaatimi hiç öne koymadım. Seçilen arkadaşları tebrik ediyorum. Bu makamlar gelip geçici.”

Whatsapp Image 2024 04 05 At 16.17.23

“Karalama kampanyasıyla ilgili hakkımı helal etmiyorum”

OSB genişleme sahası konusunda kendisine karalama kampanyası yapıldığını söyleyerek sitem eden Kılıç, şu ifadeleri kullandı: “Beyköy Belediyesi’nde yapılması gereken işler var. İster takip edin ister etmeyin. OSB genişleme sahası için herkes bir şey söyledi. Karalama kampanyasıyla ilgili hakkımı helal etmiyorum. Bununla ilgili ben suçsuzum. Beyköy Belediyesi’nin borcunu söylemek istiyorum. 18 milyon borcu var. Beyköyspor’a destek olmanızı istiyorum. Allah’a emanet olun.”

Osman Kılıç’tan görevi devralan Beyköy Belediye Başkanı Fatih Ocak ise yaptığı konuşmada 15 yıllık hizmetinden dolayı Kılıç’a teşekkür ederek, şu ifadeleri kullandı: “4 aylık bir çalışmanın sonucunda mübarek 3 aylarda böyle güzel bir cuma gününde bize mazbatayı laik gördükleri için Beyköy halkına çok teşekkür ederim.”

“Biz Osman Başkan’la birlikte Beyköy’de çalışacağız, dirsek temasında olacağız”

“TARIM, HAYVANCILIK VE KÖY KÜLTÜRÜ KORUNMALI” “TARIM, HAYVANCILIK VE KÖY KÜLTÜRÜ KORUNMALI”

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ise Osman Kılıç’ın veda etmediğini dile getirerek şöyle konuştu: “Beyköy halkına MHP Belediye Başkan Adayı Fatih Ocak’ı tercih ettiği ve irade teşkil ettiği için, teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Her iki başkanımız da Cumhur İttifakı’nın adayları olduğunu idrak etmek lazım. Biz Osman Başkan’la birlikte Beyköy’de çalışacağız, dirsek temasında olacağız. Sonuç itibari ile Beyköy Belediyesi’nin Cumhur İttifakı içerinde kalması ayrı bir anlam ifade ediyor.”

Whatsapp Image 2024 04 05 At 16.17.22 (1)

Caboğlu: Düzce’de ne yazık ki bu ittifakı sağlayamadık

“Biz MHP olarak Düzce’de ittifaka en yakın ve sıcak duran bir teşkilattık, ne yazık ki bu ittifakı sağlayamadık.” diyerek sözlerine devam eden Caboğlu, “Belki ittifak olmuş olsaydık, Osman Başkan burada tekrardan görevine devam ediyor olabilirdi, çünkü mevcut başkanlar üzerinde ittifak konuşuyorduk. Bizim Cumhur İttifakı olarak, genel anlamda Akçakoca’da bir kaybımız vardır. ‘Düzce il genelinde 10-0 yapacağız.’ diyenlere mesajım olsun, ‘Akçakoca’da ittifak yapalım, bas bas bağırarak Akçakoca CHP’ye gidiyor.’ dedim, bu sese kulak vermeyenlere mesajım olsun. Beyköy’de her iki adayımız da Cumhur İttifakı mensubu, burada bir hizmet yarışında, bayrak teslim töreni var.” 

Whatsapp Image 2024 04 05 At 16.17.24

Konuşmaların ardından iyi niyet temennileri ve hayır duaları ile devir teslim töreni tamamlandı.