Türkiye, demokrasi tarihinin en kara günlerinden birini 16-17 Eylül 1961’de yaşadı. 1950 seçimlerinde yüzde 52.7 oyla iktidara gelen, sonraki seçimleri de kazanarak 10 yıl başbakanlık yapan Adnan Menderes ile bakanlar Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu, 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin ardından Yassıada’daki sözde yargılamaların sonunda cuntacılar tarafından idam edildi.

AK Parti Gölyaka İl Genel Meclisi Üyesi Fazlı Koç’un sosyal medya hesabı üzerinden, merhum başbakan Adnan Menderes’in anma törenlerinden paylaştığı fotoğrafın altına CHP Gölyaka eski İlçe Başkanı Abdullah Şahin, “Bundan sonra asacaklarımıza hatırlatma yapmak istiyoruz” şeklinde skandal bir yorum yaptı.

Şahin’in bu yorumuna tepkiler çığ gibi büyürken, CHP İl Başkanı Semih Cemşit’ten konu ile ilgili ilk açıklama geldi. Şahin’in yaptığı yoruma katılmadıklarını ve kabul etmediklerini belirten Cemşit, “Abdullah Şahin Gölyaka eski İlçe Başkanımız ve sadece şu anda partimizin üyesi. Yani yönetimde değil. Kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yorum, sadece kendisini bağlar. Ama Abdullah Şahin’in bu yorumunu kesinlikle katılmıyor ve kabul etmiyorum. Biz halkı kutuplaştırıcı değil, kucaklayıcı siyaset yapıyoruz. Ben Abdullah Şahin’in yaptığı yorumu görmedim, baktığımda yorum silinmiş” dedi.